Nowe produkty

Promocje

Wina Thermenregion (Austria)

Jadąc na południe od Wiednia, docieramy do Thermenregion, regionu wyjątkowych win z autochtonicznych odmian. To charakterystyczny region winiarski, obejmujący między innymi miasta Gumpoldskirchen i Bad Voeslau, położony na skraju Lasu Wiedeńskiego. Wraz z siedmioma innymi regionami, region Thermenregion należy do regionu winiarskiego Dolnej Aust...

Jadąc na południe od Wiednia, docieramy do Thermenregion, regionu wyjątkowych win z autochtonicznych odmian. To charakterystyczny region winiarski, obejmujący między innymi miasta Gumpoldskirchen i Bad Voeslau, położony na skraju Lasu Wiedeńskiego. Wraz z siedmioma innymi regionami, region Thermenregion należy do regionu winiarskiego Dolnej Austrii. Pod względem krajobrazu, geologii i klimatu Thermenregion jest porównywalny z Burgundią. Podobieństwa są jeszcze większe: w obu regionach winiarstwo było promowane przez całe średniowiecze przez zakony. Odkrycia z czasów rzymskich, a nawet celtyckich ujawniają jednak, że historia winiarstwa Thermenregion sięga co najmniej dwóch tysiącleci. 

Wyjątkowe odmiany winorośli uprawiane w Thermenregion

Thermenregion to niezwykłe wina z autochtonicznych odmian. Zierfandler i Rotgipfler uprawiane są w  północnej części regionu termalnego; a  Pinot Noir i St.Laurent  głównie na południu.

Thermenregion w ofercie Rafa Wino

Reprezentujemy Heinricha Hartla, jednego z najlepszych winiarzy Thermenregion. Jego wizja: „Chcę przywrócić wino Rotgipfler na światową scenę. Ten szczep to wyjątkowy skarb, który można znaleźć tylko w regionie termalnym. Chcę też wyprodukować jedno z najlepszych win Pinot Noir w Austrii. Pinot Noir stanowi największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina ”. Ścieżka Hartla jest charakterystyczna, jego wina są niepowtarzalne.

Białe wina z winnicy charakteryzują się świeżymi i chłodnymi aromatami. Wraz ze swoim ukochanym Rotgipflerem, Heinrich Hartl jest oddany produkcji Traminera, Rieslinga, Sauvignon Blanc i Muskateller - ze względu na jego chęć produkcji niszowych win i fascynację tymi odmianami.

Wina czerwone są w równym stopniu pełne i eleganckie: Pinot Noir i St.Laurent to wina z wiodących odmian.  Świetny jest również Zweigelt - doskonała relacja ceny do jakości - jedno z ulubionych win, z obszaru Thermenregion, wybieranych przez naszych klientów.

 

Więcej

Wina Thermenregion (Austria) Jest 14 produktów.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów