Filtrowanie win

Włączone filtry:
  Objętość
  Kolor
  Kraj pochodzenia
  Region

  Nowe produkty

  Promocje

  Wina z Portugalii

  Pierwszym skojarzeniem z winami z Portugalii jest porto i wielu zapewne by przysięgło, że nazwa kraju od wina tego się wywodzi. To błędne założenie, a w dodatku bardzo krzywdzące dla winiarstwa bujnie się rozwijającego na europejskich wybrzeżach Atlantyku, nad Tagiem oraz Douro Dzisiejsza winiarska Portugalia to więc nie tylko wybitne i szeroko ...

  Pierwszym skojarzeniem z winami z Portugalii jest porto i wielu zapewne by przysięgło, że nazwa kraju od wina tego się wywodzi. To błędne założenie, a w dodatku bardzo krzywdzące dla winiarstwa bujnie się rozwijającego na europejskich wybrzeżach Atlantyku, nad Tagiem oraz Douro Dzisiejsza winiarska Portugalia to więc nie tylko wybitne i szeroko doceniane porto oraz podobnie wspaniała, choć nieco zapomniana madera.  Wina z Portugalii mają wiele do zaoferowania tym, którzy szukają odmiany.

  Szczepy winorośli w winach z Portugalii

  Jest to region, w którym powstają wina ze szczepów niemal wyłącznie lokalnych. W czasach, kiedy wszystkie kraje robią Cabernety, Merloty, Chardonnay i Sauvignon Blanc, Portugalia jawi się jako ląd  wciąż nieodkryty. W winach z Portugalii znajdziemy więc, z  czerwonych odmian: touriga nacional, castelão frances, trincadeira, touriga franca, tinta barroca, aragonez (tempranillo, tinta roriz), alicante bouschet i alfrocheiro. Wśród białych rozpoznawalne są fernão pires, alvarinho, encruzado i znane jako surowiec na maderę verdelho.

  Wina z Portugalii - klasyfikacja

  W Portugalii, jak i wielu innych winiarskich regionach robi się wina stołowe, regionalne i wina z oznaczeniem pochodzenia, czyli apelacją (skrót jak we Włoszech DOC, czyli Denominação de Origem Controlada). 

  Najbardziej znane regiony winiarskie Portugalii to:  Minho, Trás-os-Montes, Douro, Porto, Beiras, Dão, Lisboa, Tejo, Alentejo.

  Więcej

  Wina z Portugalii Jest 4 produktów.

  Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
  Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów