Cazas Novas - Avesso Colheita vinho verde 2021

Cazas Novas - Avesso Colheita vinho verde 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Portugalia
Region
Vino Verde
Szczep
Avesso
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

39,99 zł

Opis

Avesso Colheita to wino oczarowywujące świeżością, aromatyczną intensywnością kwiatów i białych owoców oraz cytrynowym kolorem. Najlepiej smakuje podane z owocami morza, mięczakami, białym mięsem oraz wędzoną kiełbasą. Fermentujące w zbiornikach ze stali nierdzewnej ,w kontrolowanej temperaturze przez osiemnaście dni. 

Zalecana temperatura podawania 7-10ºC

pH 3,2

Kwasowość 6g/l

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Cazas Novas

Projekt Cazas Novas, proponuje wyjątkową podróż przez studiowanie i interpretację jednego z najbardziej ekscytujących portugalskich odmian winogron białych – Avesso.  Cazas Novas jest prowadzony przez trzyosobowy zespół w rodzinnej posiadłości Carlosa Coutinho. 

Winnica

Cazas Novas jest winnicą położoną w Santa Marinha do Zêzere, Baião, w południowo-zachodniej części wydzielonego regionu Vinhos Verdes,  w sercu rzecznej doliny Douro.

Nazwa Cazas Novas inspirowana jest jedną ze stuletnich posiadłości ziemskich,Quinta das Cazas Novas, w której rodzina Cunha Coutinho skupia  największy obszar uprawy winorośli Avesso. W sumie, 24 hektarowa skarbnica, koncentrująca się w miejscu, wręcz stworzonym dla tak prestiżowej odmiany.

Szczep

Cazas Novas specjalizuje się w szczepie avesso, portugalskiej odmianie białego winogrona.

Historia

Inspiracją dla marki Cazas Novas jest Quinta das Cazas Novas, symboliczna posiadłość położona w Santa Marinha do Zézere, Baião, będąca dziedzictwem siedmiu pokoleń rodziny Cunha Coutinho. 

Działająca w gminie kładącej silny nacisk na agroturystykę, rodzina Cuna Coutinho od zawsze związana była z tą krainą, promując uprawę migdałów, wiśni i zboża, w połączeniu z tradycją winnic.

W ostatnich latach, w ślad za rosnącym wkładem w odmianę Avesso, uprawa winorośli zyskała kluczowe znaczenie. Dziś, największa winnica znajduje się na terenie drugiej rodzinnej posiadłości, również emblematycznej Quinta de Guimarães, nabytej przez rodzinę 150 lat temu a od 2005  dodatkowo zajmującej się turystyką wiejską (uwydatniając tylko wdzięk I majestat jej budynku, tak charakterystyczne dla portugalskiej ery baroku).

Wraz z Quinta das Cazas Novas, Quinta de Guimarães I dwójką innych posiadłości wznoszących się nad Douro, Quinta do Adro i Quinta das Tias, rodzina Cunha Coutinho oferuje las, oraz agrokulturalne dziedzictwo ponad 100 hektarów ziemi, z których to 24 przeznaczone są wyłącznie uprawie winorośli spod znaku Avesso.

Klimat/Gleba

Winogrona avesso uprawiane są w Santa Marinha do Zêzere w Baião, portugalskiej miejscowości mieszczącej się w dystrykcie Porto. Winorośl ta dorasta w klimacie śródziemnomorskim kontynentalnym, charakteryzującym się suchym, gorącym latem oraz łagodną deszczową zimą.

Szczep avesso rośnie na ziemi bogatej w granit.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.