Senhora do Convento - Proprietor's Red Blend Zobacz większe

Quinta do Convento - Proprietor's Red Blend Tinto Douro DOC 2012

13166

Nowy produkt

Propprietors's Blend 2012 od Senhora do Convento to portugalskie czerwone wino wytrawne z Doliny Douro. Mieszanka czterech szczepów charakterystycznych dla doliny rzeki Douro: Touriga Nacional (40%), Touriga Franca (10%), Tinta Roriz (30%), Tinta Barroca (20%). W nosie piękny zapach czerwonych owoców z nutą ciemnej czekolady. W ustach wyjątkowo bogate - smak śliwek, jeżyn i wiśniowego dżemu uzupełnia posmak lukrecji i czarnych oliwek. Podwyższona kwasowość jest dobrze zintegrowana z delikatnymi taninami. Dość długi, pieprzny finisz. Świetne wino zarówno do posiłku jak i samo w sobie. Dysponujemy rocznikiem 2012 i 2014.

CHWILOWY BRAK NA MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kranemann Estate
Kranemann Estate

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPortugalia
RegionDouro
SzczepTouriga Nacional
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Kranemann Estate

Winnica

Kranemannn to nowoczesna winnica oraz projekt enoturystyczny założony przez kanadyjsko-niemieckiego konesera win Christoph'a Kranemann. Zlokalizowana w miejscowości Tavora, ok. 100km na wschód od Porto, winnica koncentruje się na produkcji win desygnowanych apelacją DOC, win typu Porto oraz oliwy z oliwek. Z aerału ponad 150ha, niecałe 50ha przeznaczone jest na kultywację winorośli. W ramach winnicy Kranemann znajdziemy 4 marki: Hasso (w tym bardzo wysoko oceniane Hasso White, Hasso  to imię psa rodziny Kranemann), Quinta do Convento (wina spokojne), Senhora Do Convento (Porto) i Kranemann (Porto). 

Szczepy

Kranemann specjalizuje się w produkcji win ze szczepów typowych dla regionu Douro. Czerwone odmiany obejmują Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz i Tinta Barroca natomiast w ramach białych znajdziemy Viosinho i Rabigato. Większość nasadzeń rozlokowana jest na wąskich tarasach, obejmujących zazwyczaj dwa rzędy winorośli. To wymusza ręczny zbiór oraz wstępną selekcję gron już na etapie winobrania. 

Historia

Quinta do Convento de São Pedro das Águias, która stanowi trzon Kranemann to charakterystyczna portugalska posiadłość, która jest integralną częścią historii Douro. Jej początki sięgają XII wieku, kiedy osiedlili się tu mnisi z zakonu cystersów i przyczynili się do zapoczątkowania uprawy winorośli w regionie. W 1986r. posiadałość trafiła w ręce Paul Vranken (znanego z produkcji szampanów Vranken), który rozpoczął produkcję win Porto. W 2018r. winnica zmieniła po raz kolejny właściciela. Po 20 latach podróży i poszukiwań miejsca na swoją winnicę potencjał tego miejsca dostrzegł Christopher Kranemann, który rok później wprowadził na rynek linię Hasso oraz buduję bazę noclegową mającą na celu zwiększenie potencjału turystycznego Tavory i okolic.

Klimat / Gleba

Winnice posiadają północną i północno-wchodnią ekspozycję i są położone na wysokości od 320 do 420 m n.p.m. Jak na przeważającym obszarze regionu Duoro, tak samo w ramach Kranemann dominują gleby łupkowe i granitowe, z których powstają świeże i eleganckie wina z dużą ilością charakteru i złożonością wymaganą do starzenia. Bezpośrednia bliskość rzeki Tavora (która uchodzi 10km dalej do Duoro) gwarantuje odpowiednią wilgoć oraz cyrkulację powietrza.

Opinie

Napisz opinię

Quinta do Convento - Proprietor's Red Blend Tinto Douro DOC 2012

Quinta do Convento - Proprietor's Red Blend Tinto Douro DOC 2012

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia:Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania:16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz i Tinta Barocca
  • Region: Douro   

Produkty powiązane

9 innych produktów w tej samej kategorii: