Hasso Douro DOC - White 2022
Hasso Douro DOC - White 2022

Hasso Douro DOC - White 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Portugalia
Region
Douro
Szczep
Arinto
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

56,99 zł

Opis

To wino nosi imię wyjątkowego psa Hasso, zaufanego towarzysza rodziny winiarzy.

Wino Hasso White, to mieszanka klasycznych portugalskich białych szczepów Douro: 50% viosinho, 30% rabigato, 10% arinto and 10% gouveio.

Ręczny zbiór winogron, fermentacja w stalowych tankach; dojrzewanie na osadzie przez 9 miesięcy.

Cytrusowa, błyszcząca barwa wina zapowiada świeżość, którą czuć od pierwszej chwili. W aromacie owoce (cytrusy, melon), białe kwiaty i mokre kamienie. Na podniebieniu wino jest świeże, mineralne, z długim finiszem.

Hasso White jest łatwym w użyciu, owocowym i świeżym winem, co czyni je doskonałym wyborem na każdą okazję z rodziną i przyjaciółmi. Będzie pasowało do owoców morza, przekąsek, chudej ryby i wędlin.

Wyróżnienia:

rocznik 2018 - International Wine Challenge 2020 - silver medal (92points)

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Kranemann Estate

 

Kranemannn Estate to przykład połączenia nowoczesności z kilkusetletnią tradycją sięgającą XII wieku. Winnica oraz projekt enoturystyczny jest rozwijany przez kanadyjsko-niemieckiego konesera win Christoph'a Kranemann. Winnica zlokalizowana w miejscowości Tavora, ok. 100km na wschód od Porto,  koncentruje się na produkcji win sygnowanych apelacją DOC, win typu Porto oraz oliwy z oliwek. Z areału ponad 150ha, niecałe 50ha przeznaczone jest na kultywację winorośli. W ramach winnicy Kranemann znajdziemy 4 marki: Hasso (w tym bardzo wysoko oceniane Hasso White, Hasso  to imię psa rodziny Kranemann), Quinta do Convento (wina spokojne), Senhora Do Convento (Porto) i Kranemann (Porto). 

Szczepy

Kranemann specjalizuje się w produkcji win ze szczepów typowych dla regionu Douro. Czerwone odmiany obejmują Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz i Tinta Barroca natomiast białe to Viosinho i Rabigato. Większość nasadzeń rozlokowana jest na wąskich tarasach, obejmujących zazwyczaj dwa rzędy winorośli. To wymusza ręczny zbiór oraz wstępną selekcję gron już na etapie winobrania. 

Historia

Quinta do Convento de São Pedro das Águias, która stanowi trzon Kranemann to charakterystyczna portugalska posiadłość, która jest integralną częścią historii Douro. Jej początki sięgają XII wieku, kiedy osiedlili się tu mnisi z zakonu cystersów i przyczynili się do zapoczątkowania uprawy winorośli w regionie. W 1986r. posiadałość trafiła w ręce Paul Vranken (znanego z produkcji szampanów Vranken), który rozpoczął produkcję win Porto. W 2018r. winnica zmieniła po raz kolejny właściciela. Po 20 latach podróży i poszukiwań miejsca na swoją winnicę potencjał tego miejsca dostrzegł Christopher Kranemann, który rok później wprowadził na rynek linię Hasso oraz buduję bazę noclegową mającą na celu zwiększenie potencjału turystycznego Tavory i okolic.

Klimat / Gleba

Winnice posiadają północną i północno-wchodnią ekspozycję i są położone na wysokości od 320 do 420 m n.p.m. Jak na przeważającym obszarze regionu Duoro, tak samo w ramach Kranemann dominują gleby łupkowe i granitowe, z których powstają świeże i eleganckie wina z dużą ilością charakteru i złożonością wymaganą do starzenia. Bezpośrednia bliskość rzeki Tavora (która uchodzi 10km dalej do Duoro) gwarantuje odpowiednią wilgoć oraz cyrkulację powietrza.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również