Niektórzy mówią,
że wino jest niezbędnym dodatkiem do posiłku.
Dla nas wino to wyśmienity dodatek do życia.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą rodzinną, na której czele stoi ojciec i syn – Rafał i Paweł Świerczek. Pomysł na biznes rozwinęliśmy z pasji do wina. Z branżą spożywczą związani jesteśmy od ponad 30 lat – zajmowaliśmy się importem i handlem jakościowymi produktami. Łączymy bogate doświadczenie oraz różne spojrzenia dwóch pokoleń i wykorzystujemy je w bieżących działaniach. W kontaktach z partnerami stawiamy na dobre, często przyjacielskie relacje. Czas po pracy spędzamy aktywnie, rozwijając naszą pasję do sportów outdoorowych.  

Co nas inspiruje?

Kulturę picia wina traktujemy jako okazję do spotkań, do niezwykłych podróży, a także poznawania historii świata. Szczególnie lubimy wina z chłodniejszego klimatu, z terenów powulkanicznych.  Jednym z naszych ulubionych punktów na winnej mapie Europy są Węgry - mamy największą ofertę win węgierskich w Polsce. Importujemy też min. z Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, ponadto dynamicznie rozwijamy ofertę win polskich. Przykładamy dużą wagę do jakości sprowadzanych produktów.  Wybieramy duże, uznane na całym świecie marki, a także butikowych producentów, prezentujących najwyższe standardy pracy. Udało nam się zgromadzić już wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach i rankingach win.

Czym się zajmujemy?

Importujemy wina z Europy i uzupełniamy tę ofertę winami z Nowego Świata. Świadomie różnicujemy ofertę, kierując ją do różnych sektorów. Współpracujemy z gastronomią i sklepami specjalistycznymi. Mamy również ciekawą ofertę skierowaną do firm. W naszym zespole są osoby wykształcone sommeliersko, jesteśmy też otwarci na specjalistyczną wiedzę przekazywaną przez producentów - nasze zakupy konsultujemy z fachowcami. Organizujemy szkolenia, degustacje oraz wyjazdy enoturystyczne.
Prowadzimy sklep online rafa-wino.pl, a także sklep stacjonarny w Nowym Sączu.

Zapraszamy do kontaktu (chętnie pomożemy w wyborze), na zakupy i... życzymy smacznego!