Filtrowanie win

Włączone filtry:
  Objętość
  Kolor
  Kraj pochodzenia
  Szczep

  Nowe produkty

  Promocje

  Wina z Chile

  Chile to szóste państwo winiarskie świata i drugie Ameryki Południowej. Historia wina z Chile sięga XVI wieku, a wiodącą odmianą była od początku odmiana Pais, uprawiana w dużych ilościach do dziś, głównie na potrzeby własne lub jako surowiec do destylatów. Ale dopiero w XX w. zaczęto robić wino w Chile na większa skalę, a w latach 80-tych zaczę...

  Chile to szóste państwo winiarskie świata i drugie Ameryki Południowej. Historia wina z Chile sięga XVI wieku, a wiodącą odmianą była od początku odmiana Pais, uprawiana w dużych ilościach do dziś, głównie na potrzeby własne lub jako surowiec do destylatów. Ale dopiero w XX w. zaczęto robić wino w Chile na większa skalę, a w latach 80-tych zaczęto je eksportować. Najwyższym stopniem klasyfikacji win chilijskich jest określenie DO (Denominación de Origen), czyli odpowiednik AOC we Francji, czy DO w Hiszpanii.

  Popisowym winem Chile jest carmenere, które pochodzi z Bordeaux, ale tu znalazło swoja nową ojczyznę. Poza tym uprawia się tu cabernet sauvignon, merlot, shiraz, chardonnay i sauvignon blanc.

  Kraj jest rozciągnięty pomiędzy Oceanem Spokojnym z zachodu i Andami od wschodu i ma świetne warunki uprawy winorośli. Wina z Chile  z różnych lokalizacji znacznie mogą się od siebie różnić. Na klimat największy wpływ mają właśnie – Pacyfik i Andy. Winnice chłodzone są przez antarktyczny prąd oceaniczny w jednych miejscach, podczas gdy w innych, nawadniane przez topniejący w górach śnieg.

  Wina w Chile wytwarza się w następujących regionach: Coquimbo, Aconcagua, Central Valley, Southern Regions..

  Więcej

  Wina z Chile Jest 1 produkt.

  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Cousino Macul - Carmenere 2016

   Czerwone wino wytrawne z bardzo popularnej w Chile odmiany szczepu Carmenere. Pierwotnie była ona używana w regionie Medoc w Bordeaux dając ciemne, wyraziste wina. Odmiana należy do rodziny Cabernetów. Intensywnie czerwony kolor z fioletowawym obrzeżem. Wino oferuje owocowy aromat śliwek i truskawek, któremu towarzyszą pikantne nuty. W ustach ma miękką...

   54,99 zł
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji