FENAVIN 2022: Hiszpańskie Targi Wina [Relacja]

Kilka tygodni temu brałem udział w targach FENAVIN 2022, największej hiszpańskiej fieście poświęconej winom. Zobacz relację z tego wydarzenia.

News

Mozela – kraina rieslingiem płynąca

W dniach 01.06 do 17.07.2022 odbywa się „Resling weeks“. Jest to akcja zorganizowana przez Niemiecki Instytut Wina we współpracy z importerami wina, sklepami specjalistycznymi, wine barami,...

Szczepy winorośli

Wino spumante - co warto wiedzieć?

Wina musujące to temat pełen specjalistycznych terminów, nie zawsze zrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy. Do takich terminów należy wino spumante, któremu z pewnością należy poświęcić trochę...

Rodzaje win

Poznaj prosecco, które będziesz pił tego lata!

Przez fakt, iż Prosecco DOC Rose jest produkowane w wielu włoskich winnicach, oraz importowane przez znaczną grupę importerów, stało się ono zarówno dostępne jak i bardzo modne. 

Rodzaje win

Wino na Wielkanoc - przewodnik

Jeśli poszukujecie win, które świetnie sprawdzą się podczas świąt wielkanocnych, to koniecznie zerknijcie do naszego krótkiego przewodnika. Prowadzimy Was w nim po najważniejszych elementach...

News

Polskie wina - co warto wiedzieć

Już od dobrych kilku lat polskie wina stają się coraz bardziej popularne. Obecność etykiet od rodzimych producentów w dobrych restauracjach nie dziwi już tak bardzo, jak jeszcze kilka lat temu, a...

Kraje winiarskie

Wina czerwone - kompendium wiedzy o winach czerwonych

Wśród miłośników wina często toczy się podstawowy spór na temat wyższości win białych nad czerwonymi i oczywiście odwrotnie. Powiedzmy sobie jednak wprost, że takowa przewaga nie istnieje.

Rodzaje win

Wino wytrawne – rodzaje i produkcja win wytrawnych

Najwięcej win produkowanych na świecie, należy do kategorii win wytrawnych. Jakie są rodzaje win wytrawnych, jak są produkowane i z czym najlepiej je pić - dowiemy się z poniższego wpisu.

Rodzaje win

Cabernet Sauvignon – uznane wino na skalę światową

Gdyby zrobić listę najbardziej rozpoznawalnych czerwonych odmian winorośli, Cabernet Sauvignon znalazłby się w czołówce. To marka sama w sobie, dająca wina bardzo charakterystyczne.

Szczepy winorośli

Jakie wino do królika, czyli czym się kierować przy wyborze?

Królik w Polsce cieszy się umiarkowaną popularnością. Jednak zdradzę Wam, że dla mnie osobiście to jedno z ulubionych mięs, a przy tym naprawdę wdzięczny partner w zakresie łączenia z winami.

Wino i jedzenie