Olejek arganowy: pięć korzyści dla włosów

Olejek arganowy to jeden z najlepszych naturalnych środków nawilżających. Od wieków jest cenionym składnikiem do pielęgnacji urody wśród marokańskich kobiet. Zgodnie z tradycją wydobywały one olej arganowy z ziaren owoców wytwarzanych przez drzewo arganowe, aby stosować go do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci - a także do gotowania. Od niepamiętnych czasów chronił on ich włosy i skórę przed pustynnym upałem i zapewniał im młody wygląd.

Dzieje się tak, ponieważ olej arganowy jest bogaty w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega-6, fenole, karoteny oraz witaminy A, C i E. Dzięki odpowiedniej metodzie ekstrakcji może składać się w 80% z nienasyconych kwasów tłuszczowych i jest bardziej odporny na utlenianie niż oliwa z oliwek.

Pięć korzyści stosowania oleju arganowego na włosy

1. Nawilżenie i blask


Dzięki zawartości witaminy E i kwasów tłuszczowych, olej arganowy nawilża włosy, jednocześnie nie sprawiając, że wyglądają na tłuste. Głęboko odżywia i nasyca każde pasmo zdrowymi olejkami, zapewniając włosom blask i nawilżenie.

2. Redukcja puszenia się i odstających kosmyków

Olej arganowy jest dobry dla włosów, ponieważ tworzy na nich swojego rodzaju ochronną powłokę. Oznacza to koniec z puszeniem się włosów, odstającymi kosmykami i rozdwojonymi końcówkami.

3. Zdrowy wzrost włosów

Fenole zawarte w oleju arganowym wspierają i wzmacniają mieszki włosowe. Przeciwutleniacze zawarte w olejku arganowym wspomagają produkcję komórek. Witaminy wspierają skórę głowy. Tak więc olej arganowy nie tylko wspomaga wzrost włosów, ale także sprawia, że są gęste i zdrowe.

4. Odżywienie włosów w składniki odżywcze

Olejek arganowy zawiera niezbędne olejki i kwasy tłuszczowe, które mają właściwości regenerujące dla suchych, zniszczonych włosów. Jego stosowanie pomaga także zachować ich zdrowie, nadaje im elastyczności, miękkości i odżywienia.

5. Ochrona przed szkodliwym wpływem środowiska

Wysoka temperatura prostownicy czy lokówki, sól z potu, promienie UV ze światła słonecznego. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na włosy. Przeciwutleniacze zawarte w olejku arganowym są dobre dla włosów, ponieważ chronią je przed wysoką temperaturą, solą i toksynami środowiskowymi, dzięki czemu pozostają piękne i zdrowe.