Nowe produkty

Promocje

Wina na wesele

Planowanie Wesela to wyzwanie. Niezależnie od tego czy wybieramy jako miejsce przyjęcia plener, rodzinny obiad, tradycyjną salę weselną czy pałac albo zamek mamy do zaplanowania podobną póle kwestii, które w tym jednym - wyjątkowym dniu powinny być dopięte na ostatni guzik. Oprócz weselnego menu bez względu na jego styl i złożoność coraz większe...

Planowanie Wesela to wyzwanie. Niezależnie od tego czy wybieramy jako miejsce przyjęcia plener, rodzinny obiad, tradycyjną salę weselną czy pałac albo zamek mamy do zaplanowania podobną póle kwestii, które w tym jednym - wyjątkowym dniu powinny być dopięte na ostatni guzik. Oprócz weselnego menu bez względu na jego styl i złożoność coraz większe znaczenie odgrywają proponowane wina. Już pierwszy kieliszek przy toaście po ślubie, jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego jest już zazwyczaj winem musującym i wtedy mamy kilka opcji do wyboru. Są nimi proste wina musujące Frizzante lub Prosecco albo Cava, czy Cremant. Najbardziej prestiżowym winem musującym będzie Szampan. Dysponujemy tym czego potrzebujecie!

Jakie wino na wesele?

Wybór win na tą szczególną okazję jest szeroki i powinniśmy z niego skorzystać zwracając uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Pora roku w której mamy wesele,

  • Menu weselne wraz z sposobem jego podania i serwowania

  • Finanse przeznaczone na ten cel.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości już w tym miejscu chcemy potwierdzić możliwość kontaktu z nami w celu rozjaśnienia wszystkich wątpliwości i pomocy przy wyborze najlepszego wina na wesle.

Jakie wino w prezencie dla Państwa Młodych?

Nim przejdziemy do win dopasowanych do przyjęcia weselnego warto zwrócić uwagę na istotny szczegół. Wino to świetny pomysł na prezent dla Państwa Młodych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to czy lubią i piją wino. Jeśli tak, to śmiało możemy pozwolić sobie na oryginalne propozycje z nietuzinkowych regionów takich jak Eger, Val d'Adige, czy Bierzo oraz z szczepów Furmint, Enantio, czy Godello wyszukując wina wytrawne. Dobrą alternatywą są również wina musujące takie jak Cava oraz słodkie, szczególnie Tokaj. Z kolei, jeśli Państwo Młodzi nie są winiarzami i ich ulubionym winem jest półwytrawne Prosecco weźmy to pod uwagę. Zaproponujmy bardzo dobre – najlepsze! Prosecco DOCG, które zdobyło ten tytuł oficjalnie w Polsce – to półwytrawne Prosecco Extra Dry Il Soler od Marsuret.

Czy pora roku w której odbywa się wesele ma znaczenie?

Dobór wina do menu weselnego.

Oczywiście, że pora roku ma znaczenie. Im cieplej na zewnątrz tym lżejsze i delikatniejsze wina pijemy, zaś w miesiącach zimowych wybieramy te cięższe i bardziej złożone. To co w kieliszku powinno komponować się z tym co na talerzu i odwrotnie. Warto o tym pamiętać, ponieważ wybór ciężkiego Primitivo w wakacyjnym miesiącu do sałatek i menu wegeteriańskiego może okazać się zbyt „mocny”, z drugiej strony lekkie i mocno schłodzone wino typu Vinho Verde nie zagra do cięższego mięsa w okresie zimowych ferii. Zdecydowanie należy to wziąć pod uwagę.

Wspólnym mianownikiem z pewnością jest wino musujące na początek i ten wybór sugerujemy pozostawić w ramach kategorii Prosecco w zależności od ulubionego stopnia wytrawności, gdzie mamy wybór od lekko słodkich po delikatnie wytrawne. Szukając eleganckiej wytrawności sugerujemy wina musujące typu Cava. Do obiadu i po nim w miesiącach letnich bardziej stawiamy na wina białe, zaś w okresie zimowym przewaga jest po stronie win czerwonych. Wybór win zawsze doskonale zwieńczą jakościowe słodkie wina podawane do deseru lub same jako deser.

Budżet finansowy

To oczywiście kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę. Kupujemy zazwyczaj większą liczbę butelek wina i chcemy tego zakupu dokonać wybierając najlepszą ofertę mając na uwadze również środki przekazane na ten cel. To co buduje naszą przewagę to fakt, że jesteśmy bezpośrednim importerem i dystrybutorem, co sprawia, że prezentowane przez nas ceny są najbardziej atrakcyjnymi na rynku. Dodatkowo przy większym zakupie, po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość przyjęcia zwrotu części win niewykorzystanych podczas przyjęcia.

Chcemy aby ten wyjątkowy dzień był taki, także ze względu na wino.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Więcej

Wina na wesele Jest 52 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów