Virgen De Las Vinas - Sentir Tinto
Virgen De Las Vinas - Sentir Tinto

Virgen De Las Vinas - Sentir Tinto BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Kastylia
Szczep
Tempranillo
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
16-18 °C

29,99 zł

Opis

Hiszpańskie wino gronowe z upraw ekologicznych, delikatnie wytrawne. Przygotowane ze szczepów: tempranillo, cabernet.
W kieliszku - wiśniowy kolor. Aromat truskawek i jagód. W ustach delikatne i dobrze zbalansowane.
Dobry partner do mięs, dań z dziczyzny, serów i makaronów.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Virgen De Las Vinas

Winnica

Założona w 1961 roku piwnica win i oliwy z oliwek Virgen de las Viñas w mistrzowski sposób łączy tradycyjne przetwarzanie i produkcję z najnowocześniejszymi innowacjami technicznymi, dzięki czemu jest liderem w branży winiarskiej.

Może pochwalić się szeroką gamą produktów wysokiej jakości, otrzymując niezliczoną ilość nagród krajowych i międzynarodowych. Jest również posiadaczem surowych certyfikatów jakościowych i środowiskowych, takich jak BRC, IFS Food i ISO14001

Winnica Virgen de las Viñas i tłocznia oliwy z oliwek znajduje się w Kastylii-La Mancha w gminie Tomelloso, w prowincji Ciudad Real, w La Mancha.

Szczepy

Virgen de las Viñas produkuje swoje wina z białych szczepów Airén, Macabeo, Sauvignon Blanc i Chardonnay. Uprawiane odmiany czerwonych winogron to: Tempranillo, Garnacha, Cabernet Sauvignon, Moravia, Tinto Velasco, Merlot i Syrah.

Historia

W 1961 roku została założona Spółdzielnia Winiarska Virgen de las Viñas przez 15 współpracowników. Od tej pory cieszy się stałym i wykładniczym wzrostem zarówno pod względem wielkości produkcji, jak i liczby współpracowników.

w 1995 r zrekonstruowano starą winiarnię, w której obecnie znajduje się Muzeum Etnologiczne.

Od 2002 roku niezwykła transformacja technologiczna pozwoliła na znaczne podniesienie jakości i wydajności obiektów, zadowalająco spełniając wymagania rynku.

 W 2013 roku padł rekord: 250 milionów kilogramów przerobionych winogron. 

Klimat/Gleba

Klimat jest kontynentalny, typowy dla wnętrza Półwyspu Iberyjskiego. Jest to klimat suchy, z opadami około 300-400 mm rocznie. Średnia temperatura wynosi 14,5 ° Zazwyczaj można odnotować ponad 3000 godzin słonecznych rocznie.

Gleba: przeważnie piaszczysta tekstura gliny z warstwami wapienia. Gleby łatwe w uprawie, bardzo porowate i przepuszczalne, co w połączeniu z warunkami klimatycznymi pozwala uzyskać winogrona o wyjątkowej jakości i stanie dojrzałości.

Ocena

1 - ilość opinii

Dobre i lekkie
Lekkie i sympatyczne wino czerwone. W ustach porzeczki, czereśnie
Dodano przez Anna w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również