S.Osvaldo Merlot IGT
S.Osvaldo Merlot IGT

S.Osvaldo Merlot IGT

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Veneto
Szczep
Merlot
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
16-18 °C

29,99 zł

Opis

Wino wytrawne ze szczepu Merlot.

Czerwony rubinowy kolor. Wino harmonijne i długotrwałe. Wiśniowe, malinowe i jagodowe zapachy charakterystyczne dla odmiany Merlot.

Podawaj w temperaturze 17-19 ° C. Otwórz godzinę przed wypiciem.

Polecane do mięs, świeżych serów i wędlin. Dobre parowanie z większością włoskich dań.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

San Osvaldo Cantina

Winnica

Pośród ziem, które kiedyś należały do Republiki Weneckiej i Starożytnego Patriarchatu Akwilei, wzosi się region DOC Lison Pramaggiore. Bogaty obszar na którym produkowano wino już w czasach starożytnego Rzymu. To własnie w apelacji DOC Lison Pramaggiore, w przepięknym regionie Wenecji Eugenejskiej znajduje się Cantina San Osvaldo, której początki sięgają lat 30. XX wieku. Obecnie jest zarządzana przez Armando Sarena, właściciela dwóch winnic Treviso Montelvini oraz Valdinevola.

Szczepy

Winnica San Osvaldo koncentruje się na rodzimych winoroślach takich jak: Glera, Pinot Grigio, Chardonnay, Cabernet, Lison Classico, Merlot. Ponad trzydzieści lat temu S.Osvaldo na nowo odkryła Refosco dal Peduncolo Rosso, zanikającą odmianę winorośli. Cantina stała się pierwszą winnicą w Veneto, która zapoczatkowała uprawe tego szczep w doskonałym stylu, produkując wino znane także poza granicami Włoch. Wina firmy San Osvaldo cechują się zrównoważoną zawartością cukru i alkoholu. Dobra kwasowość wzmacnia aromaty win, wydłużając ich finisz. 

Historia

San Osvaldo założył w latach trzydziestych węgierski baron Lajos Babos. Winnica od początku powstania rozwijała się jakościowo, doceniając wyjątkowy charakter swoich win. Dowodem tego są prestiżowe nagrody, zdobyte na przestrzeni lat. W 2004r. winnica trafiła w ręce Armando Serena, będącego potomkiem rodziny działającej w branży winiarskiej do końca XIXw. Po przejęciu przez rodzinę Serena winnica zyskała drugie życie. Serana jest także właścicielem winnic Treviso Montelvini i Valdinevola w regionu Marche. Tym sposobem winnica dołączyła do grona głównych winnic włoskich, zachowując pełną autonomie. Pozwoliło to producentowi w dalszym ciągu rozwijać ekspansję handlową. Dziś Cantina produkuje około dwóch milionów butelek rocznie. Dzięki dystrybucji, obejmującej całe Włochy jest obecna w wielu miejscach. Eksport wina to 30% obrotów, a głównymi rynkami zagranicznego zbytu jest USA, Daleki Wschód i kraje anglosaskie.

Klimat / Gleba

Obszar DOC Lison Pramaggiore na którym znajduje się Cantina S. Osvaldo charakteryzuje się klimatem umiarkowanym. Ze względu na położenie blisko morza oraz rzek Tagliamento i Livenza, jest dotknięty wpływem wiatrów Scirocco i Borai, które powodują wahania temperatury. Skład gleby tego obszaru zbudowanej głównie z gliny z dodatkiem wapienia, bogatej w substancje organiczne i mineralne wpływa bardzo korzystne na jakość uprawianych winorośli.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również