Egri Korona Csillag 2019 Zobacz większe

Egri Korona Csillag 2019, 2020

15649

Nowy produkt

Csillag to słowo oznaczające gwiazdę, a egerska gwiazda może być produkowana z najróżnorodniejszych szczepów i może być mieszana na wiele sposobów – ważne jest to, że jest z Egeru.

Czysto owocowy zapach przypominający jabłka, brzoskwinie, cytrusy i morele. Smak jest wytrawny, a aromat owocowy. Wino ma zioła i dobrą mineralność. Mocna kwaskowatość nadaje całości ostrości i przenosi smak w grejpfrutowy, wodny posmak.

Polecane do ryb i owoców morza: smażonych lub grillowanych z kwaśnymi sosami.

Więcej szczegółów

24,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Egri Korona Borhaz
Egri Korona Borhaz

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania10-12 °C

Egri Korona Borhaz

Winnica

Egri Korona to największy i jeden z najnowocześniejszych producentów wina w regionie Eger. Winnica zlokalizowana jest w miejscowości Edjen na południe od Egeru, gdzie na terenie 50 ha dawnych winnic arcybiskupich od ponad 200 lat winoroślą zajmuje się znana rodzina Rakoczy. Dodatkowe 220 ha obejmują nowe obsadzenia. Pośrodku upraw znajduje się piwnica o pojemności 15,000 hl (2 mln butelek!).

Szczepy

W ramach winnicy Egri Korona uprawia się 31 szczepów, w ramach których dominują (80% upraw) odmiany czerwone: Cabernet Sauvignon (37ha), Kékfrankos (37ha) i Merlot (32ha). Pozostałe 20% nasadzeń to Olaszrizling, Chardonnay, Pinot Gris, Hárslevelű I Zenit.

Historia

Założyciel Domu Winiarskiego Eger Korona Borhaz, rodzina Ráczów, zajmuje się uprawą winorośli i winiarstwem od ponad 200 lat. Obecni właściciele to już piąte pokolenie winiarzy, którym przewodzi József Rácz, wraz z córką Kingą, którym udało się wypromować markę w kraju i zagranicą. 

Klimat / Gleba

Klimat Egeru jest stosunkowo chłodny w porównaniu z resztą kraju. Długie zimy i późne wiosny zapewniają dość krótki okres wegetacyjny. Eger może się za to pochwalić ciepłymi latami i słoneczną jesienią, dzięki czemu winogrona w pełni dojrzewają. Gleby to głównie brunatne gleby leśne, a także lessy, gliny oraz tuf ryolitowy. 

Opinie

Napisz opinię

Egri Korona Csillag 2019, 2020

Egri Korona Csillag 2019, 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepów: 
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: