Egri Korona Ottonel Muscotaly-Harslevelu 2018 Zobacz większe

Egri Korona Ottonel Muscotaly-Harslevelu 2020

15634

Nowy produkt

Jego muszkatowy smak ma szczególny urok i dyskretny zapach. To półsłodkie białe wino o harmonijnej kwaskowatej strukturze, różnorodne soczyste, świeże, młodzieńcze, doskonałe na wieczorne rozmowy.

Więcej szczegółów

22,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Egri Korona Borhaz
Egri Korona Borhaz

Opis

KolorBiałe
SmakPółsłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepMuscat Ottonel
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Egri Korona Borhaz

Winnica

Egri Korona to największy i jeden z najnowocześniejszych producentów wina w regionie Eger. Winnica zlokalizowana jest w miejscowości Edjen na południe od Egeru, gdzie na terenie 50 ha dawnych winnic arcybiskupich od ponad 200 lat winoroślą zajmuje się znana rodzina Rakoczy. Dodatkowe 220 ha obejmują nowe obsadzenia. Pośrodku upraw znajduje się piwnica o pojemności 15,000 hl (2 mln butelek!).

Szczepy

W ramach winnicy Egri Korona uprawia się 31 szczepów, w ramach których dominują (80% upraw) odmiany czerwone: Cabernet Sauvignon (37ha), Kékfrankos (37ha) i Merlot (32ha). Pozostałe 20% nasadzeń to Olaszrizling, Chardonnay, Pinot Gris, Hárslevelű I Zenit.

Historia

Założyciel Domu Winiarskiego Eger Korona Borhaz, rodzina Ráczów, zajmuje się uprawą winorośli i winiarstwem od ponad 200 lat. Obecni właściciele to już piąte pokolenie winiarzy, którym przewodzi József Rácz, wraz z córką Kingą, którym udało się wypromować markę w kraju i zagranicą. 

Klimat / Gleba

Klimat Egeru jest stosunkowo chłodny w porównaniu z resztą kraju. Długie zimy i późne wiosny zapewniają dość krótki okres wegetacyjny. Eger może się za to pochwalić ciepłymi latami i słoneczną jesienią, dzięki czemu winogrona w pełni dojrzewają. Gleby to głównie brunatne gleby leśne, a także lessy, gliny oraz tuf ryolitowy. 

Opinie

Napisz opinię

Egri Korona Ottonel Muscotaly-Harslevelu 2020

Egri Korona Ottonel Muscotaly-Harslevelu 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Półsłodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: ottonelmuscotaky, harszlevelu
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: