Senhora do Convento - Quinta do Convento Zobacz większe

Quinta do Convento - Tinto Douro DOC 2013

4096

Nowy produkt

WINO

Posiadłość konwentu brzmi pewnie dla wielu historycznie, może nawet niezrozumiale. Tak właśnie nazywa się nasze ulubione portugalskie wino, które historią stoi. Posiadłość w tym wypadku to 150 hektarów włości obsadzonych winnicami, gajami oliwnymi i lasem w regionie Douro. Konwent, czyli zgromadzenie to dzisiaj zabytkowy zespół pocysterski, dawny klasztor w dolinie Tavory, dopływu rzeki Douro. Osiedli tutaj mnisi już w XII wieku uprawiali winorośl, dając podwaliny winiarskiej potędze regionu, zanim Anglicy pokochali porto! Obecnie posiadłość w świeckich już, ale dobrych rękach Kranemann Estates, przeżywa swój renesans. Tutejsze wina doskonale oddają walory doskonałego siedliska lokowanego przed wiekami na północnych, chłodniejszych terasach.

DEGUSTACJA

Rocznik 2013 pokazuje dziś dojrzałość i złożoność wina. Bukiet jest bogaty, garbniki delikatne, ciągle czuć ożywczą owocowość.  Niezłej długości finał. Skąd tyle atrakcji za tak nieduże pieniądze? Silna touriga nacional, finezyjna touriga franca oraz soczysta owocem tinta roriz tworzą harmonijny tercet. Wino dojrzewało 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, a za jego kształt odpowiada Anselmo Mendes, sławny na całą Portugalię winemaker. I to jest recepta na sukces po portugalsku.

JEDZENIE

Podczas przedświątecznej degustacji z Pawłem, na żywo na FB próbowaliśmy 15 grudnia 2020 roku (do obejrzenia film na profilu Wine-LAB i Rafa-wino, polecamy!) do Quinta do Convento 2013 papardele z kaczką, pysznie przyrządzone przez krakowską restaurację Emalia. Połączenie znakomite, zwłaszcza, że kaczka była krucha i delikatna. Mięsa pieczone i duszone, gulasz drobiowy będą również dobrym zestawieniem. Prawda jest taka, że Quinta do Convento to jedno z tych kompletnych win czerwonych, które pija się z przyjemnością także bez posiłku, szczególnie zimą. Portugalskie słońce w kieliszku!

Quinta do Convento to doskonałe czerwone, wytrawne wino z portugalskiej doliny Douro, wykonane jako blend trzech lokalnych szczepów. Wino jest intensywne, posiada bardzo solidną budowę, a przy tym soczystość i owocowość. Jednocześnie miękkie taniny i gładkość sprawiają, że mamy do czynienia z wyjątkowo eleganckim winem.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Quinta do Convento
Quinta do Convento

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPortugalia
RegionDouro
SzczepTouriga Nacional
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Quinta do Convento

Quinta do Convento to winnica położona w sercu doliny rzeki Douro, w miejscowości Távora, ok. 100 km na wschód od miasta Porto. Uprawia się tu głównie lokalne, czerwone odmiany winorośli: touriga nacional, touriga franca, tinta roriz i tinta barocca. Od kilku lat właścicielem dawnego klasztoru oraz przylegających do niego winnic i gajów oliwnych jest firma Kranemann Estates. Enologicznie projektem zarządza Diogo Lopes - żyjąca legenda portugalskiego winiarstwa. Wspólnie z Christophem Kranemannem dostrzegli ogromny potencjał tej pięknie położonej winnicy wokół pocysterskiego konwentu i obrali sobie za cel przedstawienie tutejszych porto i win wytrawnych światowej publiczności winiarskiej.

Opinie

Oceń 
2020-12-16

rasowe Douro

Degustowałem z Pawłem na żywo na wideoblogu FB 15.12.2020 do papardeli z kaczką, znakomicie przygotawanych przez krakowską restaurację Emalia. Połączenie z winem też znakomite. Samo wino świetnie dojrzałe, nie za ciężkie ma pięknie rozwinięty bukiet. Stare krzaki lokalnych winogron ze znakomitej winnicy. Cystersi dobrze wiedzieli gdzie sadzić winnice 900 lat temu.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Quinta do Convento - Tinto Douro DOC 2013

  Quinta do Convento - Tinto Douro DOC 2013

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 16°C
  • Produkowane ze szczepu: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
  • Region: Douro

  Produkty powiązane

  6 innych produktów w tej samej kategorii:

  Pobierz PrestaShop