Quinta Do Convento Douro Branco 1999 Zobacz większe

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

15375

Nowy produkt

Piękna „zapomniana" biel z Douro! Dla każdego to wino z Quinta do Convento Branco z 1999 roku będzie prawdziwym odkryciem.
W 2018 roku historyczna Quinta do Convento de Sao Pedro das Aguias (Tabuaco), jedna z najstarszych w Douro, ponownie zmieniła właściciela. Nowym nabywcą jest kanadyjski okulista niemieckiego pochodzenia Christoph Kranemann, żonaty z Portugalką. Nieruchomość, która ma ponad 900 lat, posiada nowoczesną piwnicę winiarską (zbudowaną w 2007 roku przez byłych właścicieli) oraz ważne magazyny wina portowego. Po ostatnim przyjęciu zarządzono inwentaryzację win zgromadzonych w starych piwnicach. W doskonałych warunkach dawnego klasztoru Cystersów, jednego z pierwszych w dolinie Tavory odnaleziono butelki białego Douro z rocznika 1999 przechowywano tam przez prawie 21 lat. Jak to smakuje? Uwodzi już piękna bursztynowa barwa. Po tak długim czasie trudno mówić o owocu. Dominują cechy trzeciorzędowe – głównie wosk, miód i orzechy – degustacja tego wina jest wyjątkowym przeżyciem!

Więcej szczegółów

156,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Quinta do Convento
Quinta do Convento

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPortugalia
RegionDouro
SzczepArinto
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Quinta do Convento

Quinta do Convento to winnica położona w sercu doliny rzeki Douro, w miejscowości Távora, ok. 100 km na wschód od miasta Porto. Uprawia się tu głównie lokalne, czerwone odmiany winorośli: touriga nacional, touriga franca, tinta roriz i tinta barocca. Od kilku lat właścicielem dawnego klasztoru oraz przylegających do niego winnic i gajów oliwnych jest firma Kranemann Estates. Enologicznie projektem zarządza Diogo Lopes - żyjąca legenda portugalskiego winiarstwa. Wspólnie z Christophem Kranemannem dostrzegli ogromny potencjał tej pięknie położonej winnicy wokół pocysterskiego konwentu i obrali sobie za cel przedstawienie tutejszych porto i win wytrawnych światowej publiczności winiarskiej.

Opinie

Napisz opinię

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Region: Douro

Produkty powiązane

    6 innych produktów w tej samej kategorii: