Nowy Quinta Do Convento Douro Branco 1999 Zobacz większe

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

15375

Nowy produkt

Piękna „zapomniana" biel z Douro! Dla każdego to wino z Quinta do Convento Branco z 1999 roku będzie prawdziwym odkryciem.
W 2018 roku historyczna Quinta do Convento de Sao Pedro das Aguias (Tabuaco), jedna z najstarszych w Douro, ponownie zmieniła właściciela. Nowym nabywcą jest kanadyjski okulista niemieckiego pochodzenia Christoph Kranemann, żonaty z Portugalką. Nieruchomość, która ma ponad 900 lat, posiada nowoczesną piwnicę winiarską (zbudowaną w 2007 roku przez byłych właścicieli) oraz ważne magazyny wina portowego. Po ostatnim przyjęciu zarządzono inwentaryzację win zgromadzonych w starych piwnicach. W doskonałych warunkach dawnego klasztoru Cystersów, jednego z pierwszych w dolinie Tavory odnaleziono butelki białego Douro z rocznika 1999 przechowywano tam przez prawie 21 lat. Jak to smakuje? Uwodzi już piękna bursztynowa barwa. Po tak długim czasie trudno mówić o owocu. Dominują cechy trzeciorzędowe – głównie wosk, miód i orzechy – degustacja tego wina jest wyjątkowym przeżyciem!

Więcej szczegółów

189,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kranemann Estate
Kranemann Estate

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPortugalia
RegionDouro
SzczepArinto
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Kranemann Estate

Quinta do Convento de São Pedro das Águias to charakterystyczna portugalska posiadłość położona w dolinie Vale de Távora, która jest integralną częścią historii Douro. Jej początki sięgają XII wieku, kiedy osiedlili się tu mnisi z zakonu cystersów i przyczynili się do zapoczątkowania uprawy winorośli w regionie.

Oprócz swojej historii i jako jednego z najstarszych producentów w Douro, niezwykły terroir Quinta do Convento de São Pedro das Águias odróżnia go od innych posiadłości i stał się punktem odniesienia dla win portowych i DOC Douro.

Od 2018 roku Quinta do Convento de São Pedro das Águias jest częścią Kranemann Wine Estates i jest klejnotem w koronie nowego projektu turystyki winiarskiej w wyjątkowej części Douro: Vale de Távora.

Opinie

Napisz opinię

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

Quinta Do Convento - Branco Douro 1999

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Region: Douro

Produkty powiązane

5 innych produktów w tej samej kategorii: