Hasso Douro DOC - Red 2019 Zobacz większe

Hasso Douro DOC - Red 2019

16125

Nowy produkt

To wino nosi imię wyjątkowego psa Hasso, zaufanego towarzysza rodziny winiarzy. 

Wino Hasso Red, to mieszanka klasycznych portugalskich szczepów Douro: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Barroca, i niewielkiej domieszki kilku innych odmian.

Hasso Red jest lekkie, owocowe i ma świeży charakter, dzięki czemu jest doskonałym wyborem na każdą okazję z rodziną i przyjaciółmi.

Wino fermentowało w stalowych kadziach przez 10 dni, następnie dojrzewało przez 15 miesięcy, również w stali nierdzewniej. Dzięki temu wino zachowało owocową świeżość.  Pachnie jagodami, jeżynami i lasem, z lekką kwiatową nutą. Ma  dobrą strukturę i długi finisz. Rubinowy trunek dostojnie prezentuje się w kieliszku.

Będzie pasowało do dań mięsnych: wołowiny, dziczyzny, jagnięciny, a także do makaronów.

Wina DOC Douro oddają niezwykłe terroir Vale do Rio Távora. Unikalne połączenie północnych winnic, wysokości i różnorodności gleb łupkowych i granitowych pozwala na produkcję bardzo eleganckich, świeżych i mineralnych win nadających się do celów gastronomicznych o doskonałym potencjale do leżakowania.

Wyróżnienia:

rocznik 2018 - Wine Enthusiast Best Buy (88 points)

Więcej szczegółów

44,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kranemann Estate
Kranemann Estate

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPortugalia
RegionDouro
SzczepTouriga Nacional
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania16-18 °C

Kranemann Estate

Quinta do Convento de São Pedro das Águias to charakterystyczna portugalska posiadłość położona w dolinie Vale de Távora, która jest integralną częścią historii Douro. Jej początki sięgają XII wieku, kiedy osiedlili się tu mnisi z zakonu cystersów i przyczynili się do zapoczątkowania uprawy winorośli w regionie.

Oprócz swojej historii i jako jednego z najstarszych producentów w Douro, niezwykły terroir Quinta do Convento de São Pedro das Águias odróżnia go od innych posiadłości i stał się punktem odniesienia dla win portowych i DOC Douro.

Od 2018 roku Quinta do Convento de São Pedro das Águias jest częścią Kranemann Wine Estates i jest klejnotem w koronie nowego projektu turystyki winiarskiej w wyjątkowej części Douro: Vale de Távora.

Opinie

Napisz opinię

Hasso Douro DOC - Red 2019

Hasso Douro DOC - Red 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 16°C
  • Produkowane ze szczepu: 30% Tinta Roriz, 30% Touriga Nacional, 20% Tinta Barroca, 20% mix
  • Region: Douro
  • kwasowość: 4,9 g/l

Produkty powiązane

9 innych produktów w tej samej kategorii: