Hartl - Rotgipfler Zobacz większe

Heinrich Hartl III - Rotgipfler 2018

10473

Nowy produkt

Austriackie białe wino wytrawne wykonane z rzadkiego szczepu Rotgipfler, który jest wizytówką regionu Thermenregion. Słomkowo-złoty kolor wina oraz jego oleistość zdradzają od razu, że mamy do czynienia z białym winem o solidnej budowie. W nosie uderzają intensywne aromaty śliwek mirabelek, melona, skórki pomarańczy oraz dojrzałych jabłek, podbitych nutą kwiatowo-miodową. Na podniebieniu wino jest gęste i kremowe, z kwasowością świeżych owoców takich jak cytrusy, dojrzałe jabłka i świeży anananas. Na finiszu znów pojawia się nuta miodowa, tym razem z akcentem białego pieprzu.

Więcej szczegółów

89,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Heinrich Hartl III
Heinrich Hartl III

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionThermenregion
SzczepRotgipfler
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Heinrich Hartl III

Winnica

Heinrich Hartl to winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie jest kontynuowane już przez 7 pokolenie. Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcje już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwa ukochane szczepy właścicieli to Rotgipfler oraz Pinot Noir. Pierwszy ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela Pinot Noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie posiadając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Opinie

Napisz opinię

Heinrich Hartl III - Rotgipfler 2018

Heinrich Hartl III - Rotgipfler 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia:Austria
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania:10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Rotgipfler
  • Region: Thermenregion  

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: