Heinrich Hartl III - Merlot 2019

Heinrich Hartl III - Merlot 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Thermenregion
Szczep
Merlot
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

122,99 zł

Opis

Czerwony wytrawny Merlot. Kolor ciemno rubinowy z czarno-niebieskimi refleksami. W aromacie jagody i suszone śliwki, owoce z posmakiem rumu, mięta i delikatne nuty kwiatów bzu. Na podniebieniu pięknie zaznaczona kwasowość. W ustach smak jagód, w pełni dojrzałe, rozgrzane w słońcu maliny z nutą gorzkiej czekolady i tytoniu. Subtelne aromaty prażone.

Wino polecane do duszonej jagnięciny i ziemniaków z rozmarynem; steków z dziczyzny lub pieczonej polędwicy. 

Owoce merlota do tego wina rosły w winnicy Kräutergarten w Oberwaltersdorfie, na żwirowej glebie z dużą zawartością wapienia. Ręcznie wyselekcjonowano najdojrzalsze i najpiękniejsze grona, które zostały poddane zimnej maceracji w 8°C przez pięć dni, po czym wino fermentowało na naturalnych drożdżach. Kolejny etap - to dojrzewanie przez 16 miesięcy w beczkach. Efekt końcowy - bogaty Merlot, obok którego nie można przejść objętnie ;)

 

Temperatura serwowania 16 – 18°C

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Heinrich Hartl III

To winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie są kontynuowane już przez 7 pokolenie. Dwa ukochane szczepy właścicieli to rotgipfler oraz pinot noir. Wina Heinricha Hartla są zawsze dopracowane i bardzo charakterystyczne.

Winnica

Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcję już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwie podstawowe uprawiane odmiany to rotgipfler oraz pinot noir. Pierwszy - szczególnie ceniony ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela pinot noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie mając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również