Hartl - Pinot Noir Classic Zobacz większe

Heinrich Hartl III - Pinot Noir Classic 2019

48030

Nowy produkt

Austriackie czerwone wino wytrawne wyprodukowane w Thermenregion z delikatnej odmiany Pinot Noir. Wino mocno aromatyczne - owoce wiśni, malinowy kompot, nuty ciemnych owoców. W ustach solidne, wyczuwalne są ciemne wiśnie, pieprz i gorzka czekolada. Dosyć delikatne i zrównoważone. Wino ma zdecydowaną moc i średnią długość.

BRAK W MAGAZYNIE.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Heinrich Hartl III
Heinrich Hartl III

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionThermenregion
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Heinrich Hartl III

Winnica

Heinrich Hartl to winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie jest kontynuowane już przez 7 pokolenie. Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcje już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwa ukochane szczepy właścicieli to Rotgipfler oraz Pinot Noir. Pierwszy ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela Pinot Noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie posiadając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Opinie

Oceń 
2021-04-15

Klasyk!

Klasyczny pinot w istocie! To znaczy rewelacyjnie zdefiniowany owoc, świeżość i soczystość czerwonego wina lekkiej budowy. Testowałem rocznik 2018 na początku 2021. Ja również jako klasyk, wiem co mówię. I wiem też, że najlepsze austriackie pinoty powstają w Thermenregion!!! Weingut Heinrich Hartl III Pinot Noir Classic to potwierdza, brawo Hartl!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Heinrich Hartl III - Pinot Noir Classic 2019

  Heinrich Hartl III - Pinot Noir Classic 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Thermenregion

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: