Hartl - St. Laurent

Heinrich Hartl III - Sankt Laurent Classic 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Thermenregion
Szczep
St. Laurent
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
14-16 °C

82,99 zł

Opis

Owoce szczepu sankt laurent zebrane zostały w winnicy Ried Kräutergarten w Oberwaltersdorf, gdzie są skromne gleby aluwialne o wysokiej zawartości wapienia. 40% wina dojrzewało w dębowych beczkach, a reszta w stali nierdzewnej, przez osiem do dwunastu miesięcy. 

Wino ma ciemną rubinową barwę z niebieskimi refleksami. Intensywny aromat ciemnych jagód, wiśni, gorzkiej czekolady i czarnej herbaty. W ustach również dużo dojrzałych owoców: ciemne wiśnie, jeżyny i śliwki, w połączeniu z delikatnie gorzką czekoladą i subtelnymi nutami ziołowymi. Wino jest cudownie soczyste!

Hartl St.Laurent dobrze smakuje z frytkami ze steków, wędzoną piersią z kaczki z owocami, pasztetem z wątróbki z rodzynkami marynowanymi w rumie, duszoną wołowiną z rozmarynem.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Heinrich Hartl III

To winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie są kontynuowane już przez 7 pokolenie. Dwa ukochane szczepy właścicieli to rotgipfler oraz pinot noir. Wina Heinricha Hartla są zawsze dopracowane i bardzo charakterystyczne.

Winnica

Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcję już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwie podstawowe uprawiane odmiany to rotgipfler oraz pinot noir. Pierwszy - szczególnie ceniony ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela pinot noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie mając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również