• -10%
Hartl - Zweigelt

Heinrich Hartl III - Zweigelt 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Thermenregion
Szczep
Zweigelt
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

44,99 zł

40,49 zł

Opis

Jakościowe wino wytrawne z najpopularniejszego w Austrii czerwonego szczepu - zweigelt. Ma rubinową barwę z niebieskimi refleksami oraz przyjemny aromat wiśni i jagód z niuansem pieprzowym. W ustach soczyście owocowe z wiśniami na pierwszym planie. Na finiszu poczujemy korzenny posmak. Wino lżejszej budowy, winifikowane bez udziału dębowej beczki, bardzo pijalne. Będzie świetnie pasowało m.in. do dań z sosem pomidorowym jak np. spaghetti czy pizza.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Heinrich Hartl III

Winnica

Heinrich Hartl to winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie jest kontynuowane już przez 7 pokolenie. Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcje już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwa ukochane szczepy właścicieli to Rotgipfler oraz Pinot Noir. Pierwszy ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela Pinot Noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie posiadając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Ocena

1 - ilość opinii

Hartl
Bardzo posmakowały mi wina od tego producenta, w szczególności czerwone. Ceny są też przystępne.
Dodano przez Tadeusz w dniu 2022-05-17

Inni klienci kupili również