Hartl - Zweigelt
Hartl - Zweigelt

Heinrich Hartl III - Zweigelt 2021, 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Thermenregion
Szczep
Zweigelt
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

52,99 zł

Opis

Jakościowe wino wytrawne z najpopularniejszego w Austrii czerwonego szczepu - zweigelt.

Wino ma barwę rubinowej czerwieni z niebieskawymi refleksami. Delikatny aromat wiśni i jagód z odrobiną czekolady i zapachem czarnego pieprzu. W ustach wino jest aksamitne ze smakami kompotu wiśniowego i nutami czekoladowymi.  Na finiszu dochodzi niuans korzenny.

Polecamy wino Hartl Zweigelt do pizzy, sufletów, grillowanych warzyw, lekkich dań z białego mięsa. Lekko schłodzony całkiem dobrze komponuje się z rybami!

Wino dojrzewało w zbiorniku ze stali nierdzewnej. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Heinrich Hartl III

To winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie są kontynuowane już przez 7 pokolenie. Dwa ukochane szczepy właścicieli to rotgipfler oraz pinot noir. Wina Heinricha Hartla są zawsze dopracowane i bardzo charakterystyczne.

Winnica

Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcję już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwie podstawowe uprawiane odmiany to rotgipfler oraz pinot noir. Pierwszy - szczególnie ceniony ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela pinot noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". Procentowo w uprawie jest: 30% pinot noir, 20% rotgipfler, 15% sankt laurent, 10% zweigelt, 5% chardonnay, 5% zierfandler

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie mając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Ocena

1 - ilość opinii

Hartl
Bardzo posmakowały mi wina od tego producenta, w szczególności czerwone. Ceny są też przystępne.
Dodano przez Tadeusz w dniu 2022-05-17

Inni klienci kupili również