Hartl - Cuvee Prestige Grande Reserve Zobacz większe

Heinrich Hartl III - Cuvee Prestige Grande Reserve 2016

7342

Nowy produkt

Cuvee Prestige Grande Reserve od Heinricha Hartla to austriackie czerwone wino wytrawne z obszaru Thermenregion. Przyjemne, smaczne austriackie cuvée, wyprodukowane ze szczepów: Zweigelt, St. Laurent, Blaufrankisch, Marlot.  Intensywny ciemnofioletowy kolor z wiśniowymi refleksami. Aromat: świeży, intensywnie owocowy, wiśnie, pieprzne przyprawy, suszone liście. W ustach: dojrzałe ciemne owoce, czarne wiśnie, jagody, jeżyny, maliny, przyprawy, niuans ziemi. Wino średnio zbudowane, soczyste, świeże, owocowe. Bardzo zrównoważone, słodkie taniny. Świeży i owocowy posmak.

Więcej szczegółów

45,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Heinrich Hartl III
Heinrich Hartl III

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionThermenregion
SzczepZweigelt
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Heinrich Hartl III

Winnica

Heinrich Hartl to winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie jest kontynuowane już przez 7 pokolenie. Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcje już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwa ukochane szczepy właścicieli to Rotgipfler oraz Pinot Noir. Pierwszy ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela Pinot Noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie posiadając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Opinie

Oceń 
2020-11-09

Słodkie taniny zachwycają !!!

Uwielbiam wina zrobione z kilku szczepów. To zawsze zapowiada bogactwo zapachów i smaków. Tutaj mamy kupaż szczepów: Zweigelt, St. Laurent, Blaufrankisch, Merlot. I to zapewniło smakowitą paletę wrażeń ;) !!! Do tego intrygująca nutka słodyczy na finiszu - mimo że wino jest wytrawne. Naprawdę świetne wino w banalnie niskiej cenie. Grzech nie kupić ;)

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Heinrich Hartl III - Cuvee Prestige Grande Reserve 2016

  Heinrich Hartl III - Cuvee Prestige Grande Reserve 2016

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Zweigelt, St. Laurent, Blaufrankisch, Marlot
  • Region: Thermenregion  

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: