Nowe produkty

Promocje

Wina Lubuskie (Polska)

Lubuskie ciekawy i odrębny region winiarski, który słynął z wina już w XIII wieku. W dawnych Niemczech był to najbardziej na północny-wschód wysunięty przyczółek uprawy winorośli. Podmiejskie winnice okalały Zieloną Górę i rozciągały się na całą okolicę. Winorośl uprawiano na zboczach całej Pradoliny Odrzańskiej, a wina produkowano w Gubinie, Kr...

Lubuskie ciekawy i odrębny region winiarski, który słynął z wina już w XIII wieku. W dawnych Niemczech był to najbardziej na północny-wschód wysunięty przyczółek uprawy winorośli. Podmiejskie winnice okalały Zieloną Górę i rozciągały się na całą okolicę. Winorośl uprawiano na zboczach całej Pradoliny Odrzańskiej, a wina produkowano w Gubinie, Krośnie Odrzańskim i Sulechowie.

Wpływ klimatu na charakter wina z regionu Lubuskiego

W późniejszych stuleciach specyficzny, ze zmienną aurą miejscowy klimat sprawiał, że krzewy często przemarzały albo brakowało słonecznych dni i owoce nie mogły na tyle dojrzeć, by wino zachwycało swoim smakiem. Ratując honor winiarzy regiou Lubuskiego mawiano wówczas, że Lubuskie wino jest wyjątkowe ze swym cierpkim smakiem i idealnie pasuje do dziczyzny. Były jednak i lepsze lata, w których tamtejsze wina miały wyborny smak i aromat. Ale niezależnie od rocznika wino było w Lubuskim nieodłącznym elementem życia mieszkańców, inspiracją dla twórców poezji, piosenek i legend. Żaden inny, kiedyś niemiecki, region winiarski, nie doczekał się aż tylu utworów, a szczególny smak i jakość miejscowego wina stały się kanwą wielu lokalnych legend.

Specyfika regionu Lubuskiego

Obecnie Lubuskie jest regionem, który buduje najsilniejszą tożsamość – pojawiają się tam sygnały, że będzie się specjalizować w winach musujących. Ma swoje tradycyjne szczepy, które historycznie wywodzą się z Niemiec, na przykład Traminer, Silvaner czy Riesling. I rzeczywiście bardzo mocno stawia się w Lubuskim na szczepy szlachetne, na vitis vinifera.

 

Wina z Lubuskiego w ofercie Rafa Wino

 

Region Lubuski reprezentowany jest prze dwie winnice: Winnica Gostchorze - specjalizująca się w produkcji wina musującego metodą tradycyjną. Nad winnicą czuwa Guillaume Dubois - pół Francuz, pół Polak, winiarz z zamiłowania, który ukończył kilka specjalistycznych szkoleń winiarskich w Szampanii. Dzięki niemu, możemy spróbować Polskiego wina, przygotowywanego jak szampan - w bardzo przystępnej cenie. Druga winnica z Lubuskiego, której wina można kupić w Rafa Wino to Saint Vincent. - wielokrotnie wyróżniona na konkursach winiarskich w Polsce i Europie ze swoimi wybornymi: Pinot Noir i Riesling na czele. 

 

Więcej

Wina Lubuskie (Polska) Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów