Nowe produkty

Promocje

Wina Rueda (Hiszpania)

Apelacja Rueda w regionie Kastylia – to niewielki region winiarski położony na południowy zachód od Valladolid.

Apelacja Rueda obejmuje winnice położone w trzech hiszpańskich prowincjach – Valladolid, Segovia i Ávila. Większość produkowanego wina powstaje w okolicach położonego w prowincji Valladolid miasteczka Rueda, od którego pochodzi nazwa ...

Apelacja Rueda w regionie Kastylia – to niewielki region winiarski położony na południowy zachód od Valladolid.

Apelacja Rueda obejmuje winnice położone w trzech hiszpańskich prowincjach – Valladolid, Segovia i Ávila. Większość produkowanego wina powstaje w okolicach położonego w prowincji Valladolid miasteczka Rueda, od którego pochodzi nazwa apelacji. Klasę D.O. wina białe Rueda posiadają od 1980 roku.

Charakterystyczne szczepy regionu Rueda

Region słynie z wytrawnych win białych. Rueda to synonim Verdejo. Ten rdzenny szczep winorośli tutaj osiąga szczyt swoich możliwości. Verdejo daje wina bardzo aromatyczne, pachnące cytrusami, ziołami i agrestem; wina o wysokiej kwasowości i wyraźnej goryczkowej końcówce.

Poza Verdejo dla win białych dopuszczone są w Ruedzie jeszcze Viura, Palomino Fino i Sauvignon Blanc. Jeżeli pojawi się nazwa szczepu Verdejo lub Sauvignon Blanc, mamy gwarancję, że jego udział w danym winie wynosi przynajmniej 85%. W praktyce są to najczęściej wina jednoszczepowe. (Niekiedy tych informacji trzeba szukać na kontretykiecie). Natomiast jeśli wino oznaczone jest jedynie „Rueda” bez nazwy szczepu winorośli, najprawdopodobniej jest ono mieszanką, w której min. 50% stanowi Verdejo.

Wina czerwone i różowe w apelacji Rueda wytwarza się ze szczepów: Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot i Garnacha.

Wina z Ruedy w ofercie Rafa Wino

Polecane wina z Ruedy, w ofercie Rafa Wino to: Verdejo i Sauvignon Blanc z Winnicy Mocen.

Więcej

Wina Rueda (Hiszpania) Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów