Bodegas Mocén - An Espumoso Brut Nature

Bodegas Mocen - An Espumoso Brut Nature Rueda DO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Castilla y León
Szczep
Verdejo
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

66,69 zł

Opis

Wyraziste, świeże, wytrawne i orzeźwiające białe wino musujące wykonane z lokalnej odmiany winorośli - verdejo. Powstało na północy Hiszpanii w apelacji Rueda, uważanej za najlepszy obszar do uprawy szczepu verdejo. Przyciąga bladożółtym kolorem z jasnozielonymi refleksami. Bąbelki niewielkie, ale obfite. W nosie wyczuwalne aromaty szarlotki, drożdży, migdałów, cytryny i brioche. W ustach pełne i trwałe, dobrze zrównoważone i mocno wytrawne

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bodegas Mocen

Rueda, miasteczko pośród surowego pustkowia. A w jej centrum Bodegas Mocen. W uprawie dominują białe odmiany: Verdejo i Sauvignon Blanc. Ale mamy tu również dobre Tempranillo  i Cabernet Sauvignon.

Winnica

Posiadłość Bodegas Mocén znajduje się na wysokości 700 metrów nad poziomem morza. To żyzne tereny upraw winorośli najwyższej jakości, zbudowane z aluwialnych gleb z drobnymi kamykami, gliną i piaskowcem, które chronią winorośl przed ekstremalnymi temperaturami i zapewniają wilgotność niezbędną do ich rozwoju w okresie letnim. Wina Mocén cieszą się międzynarodowym uznaniem potwierdzanym przez liczne medale np. dla win Sauvignon Blanc i Verdejo. 

Szczepy

Na obszarze 300 hektarów winnic, dominują białe szczepy winorośli: Viura, Verdejo oraz Sauvignon Blanc. Występują także czerwone odmiany: Tempranillo i Cabernet Sauvignon. Verdejo jest uważany za szczep autochtoniczny. Jest dobrze przystosowany do rozwoju w ramach ubogich gleb składających się głównie z margli, gliny i wapieni. Charakteryzuje się ziołowym i tropikalnym aromatem oraz orzeźwiającym migdałowym wykończeniem. W winnicy występują także czerwone odmiany: Tempranillo i Cabernet Sauvignon.

Historia

Winnica Mocen powstała z marzeń człowieka, José Luisa Ruiza Solagurena, który od 1957r. chciał produkować własne wino dla swoich restauracji w Madrycie. W 1988r. zainwestował w stworzenie Bodegas Mocén, aby to marzenie stało się rzeczywistością. Początkowo po prostu zarezerwował wina dla swoich restauracji, ale ze względu na rosnący sukces ich marki, zaczęła ona komercjalizować jego wina w kraju i za granicą.

Klimat / Gleba

Umieszczona na wysokim płaskowyżu. Rueda rozciąga swoje winnice na typowo kamienistych obszarach, co jest wyjątkowym siedliskiem dla odmiany Verdejo. Wpływ rzeki Duero, długie zimy z częstymi późnymi przymrozkami oraz wyjątkowo suche i ciepłe lata to czynniki, które określają cechy Ruedy. Rzadko tu pada. Różnica między temperaturą w dzień i w nocy jest kluczem do równowagi, jaką musi mieć winogrona między cukrem dostarczanym przez słońce a kwasowością, której nie traci podczas chłodniejszych nocy. Wysoki stopień specjalizacji osiągnięty w produkcji win białych, w połączeniu ze szlachetną odmianą winogron Verdejo, uprawianych wyłącznie w regionie, czyni Ruedę symbolem białych win Hiszpanii.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również