Mirgin Rose D.O. Cava Reserva Brut Nature Zobacz większe

Alta Alella - Cava Mirgin Rose Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

8206

Nowy produkt

Cava Mirgin Rose Reserva to różowe musujące wino wykonane metodą szampańską. Powstała z winogron Mataro, rosnących na organicznych uprawach w Katalonii. Owoce zbierane są ręcznie i przez krótki czas macerowane ze skórkami, aby uzyskać piękny, jasnoróżowy kolor.

Aromat pełen owoców, szczególnie truskawek i wiśni, wyczuwalne są także akcenty chleba. Na podniebieniu wytrawne,  lekkie i orzeźwiające, przywodzące na myśl czarowne owoce, z delikatnymi, ale trwałymi bąbelkami i lekką mineralnością. Finisz przyjemny, choć niezbyt długi.

Delikatnie tłoczony moszcz fermentuje w kadziach ze stali nierdzewnej na osadzie przez minimum 15 miesięcy.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepMataro
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Oceń 
2021-01-07

optymistka

Cava różowa zdecydowanie poprawia humor! Orzeźwia, radośnie musuje, jest delikatna. Ma urok i posmak rajskich jabłuszek. Przy tym zdrowo wytrawna. Wzorcowy aperitif.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alta Alella - Cava Mirgin Rose Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

  Alta Alella - Cava Mirgin Rose Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Różowe musujące
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Mataro (Monastrell)
  • Region: Katalonia

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: