Mirgin Rose D.O. Cava Reserva Brut Nature
Mirgin Rose D.O. Cava Reserva Brut Nature

Alta Alella - Cava Mirgin Rose Reserva Brut Nature 2019 BIO/VEGAN

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Katalonia
Szczep
Mataro
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

84,99 zł

Opis

Cava Mirgin Rose Reserva to różowe musujące wino wykonane metodą szampańską. Powstała z winogron mataro, rosnących na organicznych uprawach w Katalonii. Owoce zbierane są ręcznie i przez krótki czas macerowane ze skórkami, aby uzyskać piękny, jasnoróżowy kolor.

Aromat pełen owoców, szczególnie truskawek i wiśni, wyczuwalne są także akcenty chleba. Na podniebieniu wytrawne,  lekkie i orzeźwiające, przywodzące na myśl czarowne owoce, z delikatnymi, ale trwałymi bąbelkami i lekką mineralnością. Finisz przyjemny, choć niezbyt długi.

Delikatnie tłoczony moszcz fermentuje w kadziach ze stali nierdzewnej na osadzie przez minimum 15 miesięcy.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Wino w ocenie specjalistów:
“Zywe owoce, żadne tam landrynkowe podróbki, kuszą. Poziomki i maliny są jednak zamknięte w stylistyce brut, a więc wytrawnej, co dodaje elegancji. Zaskakująco dobre”.
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Alta Alella - Organic/BIO

Wyjątkowy producent i wyjątkowe wina. Projekt oparty na najwyższych standardach. Mieszczący się w najmniejszym hiszpańskim regionie - DO "Alella". Otoczony parkiem narodowym pracujący na szczególnej glebie Saulo. Jeden z najlepszych producentów Cavy.

Winnica

Alta Alella to zlokalizowana pod Barceloną winnica oraz jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  Obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu biznesowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020grudzien-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również