Alta Alella - Mirgin "Laieta" Rosé Cava Gran Reserva Brut Nature Zobacz większe

Alta Alella - Cava Laieta Rose Gran Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

14644

Nowy produkt

Mirgin Laieta Rose Gran Reserva to piękna wytrawna Cava różowa z uprawy ekologicznej. Wyprodukowana została z miejscowej odmiany Monastrell przez uznanego producenta Alta Alella. Wykonana tradycyjną metodą, leżakuje na osadzie drożdżowym przez co najmniej 30 miesięcy. Pachnie intensywnie truskawkami oraz fioletowymi i czerwonymi owocami - typowymi dla odmiany Mataró - z posmakiem migdałów pochodzącym z leżakowania na osadzie. Delikatne, jedwabiste bąbelki na podniebieniu, wyraziste smaki przypominające czerwone owoce. Delikatnie zaznacza się słoność i mineralność, która jest odzwierciedleniem siedliska. Wino bardzo smaczne i trwałe.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Więcej szczegółów

144,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepMataro
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020 grudzien-2021

Opinie

Napisz opinię

Alta Alella - Cava Laieta Rose Gran Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

Alta Alella - Cava Laieta Rose Gran Reserva Brut Nature 2018 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: różowe
  • Kraj pochodzenia:Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Monastrell (Mourvedre)
  • Region: Katalonia  

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: