Mirgin Opus Cava de Paraje Calificado Vallcirera Zobacz większe

Alta Alella - Cava Mirgin Opus Paraje Calificado Brut Nature 2016 BIO/VEGAN

8207

Nowy produkt

Cava Mirgin Opus Gran Reserva to wytrawne białe wino musujące produkowane metodą klasyczną ze szczepów Xarel-lo i Chardonnay.

Oko bladożółte ze złotymi refleksami, nos pełen kwiatów, owoców, można wyczuć również nuty orzechów oraz mineralność. W ustach dobrze zrównoważone, o dobrej kwasowości, dają o sobie na powrót znać owoce oraz orzechy.

Po ręcznym zbiorze i delikatnym tłoczeniu wino leżakowało przez cztery miesiące: Chardonnay w dwuletnich beczkach dębowych, zaś Pansa Blanca w stalowych kadziach. Później są one mieszane tradycyjnymi metodami i są starzone aż przez 36 miesięcy.

Paraje Calificado Vallcirera to specjalny obszar upraw, położony 2 km od brzegów Morza Śródziemnego i 18 km od Barcelony. Charakteryzuje się on piaszczystą glebą z niską zawartością materii organicznej i wapnia, zwaną w tym rejonie sauló. Winogrona, z których powstało to wino, uprawiane są na wysokości 90 m n. p. m., zaś plony wynoszą poniżej 6000 kg na hektar.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Więcej szczegółów

237,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepChardonnay
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Oceń 
2020-12-05

mistrzowskie musy z nad Barcelony

wino kompleksowe i eleganckie z subtelnym zintegrowanym musowaniem

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Alta Alella - Cava Mirgin Opus Paraje Calificado Brut Nature 2016 BIO/VEGAN

  Alta Alella - Cava Mirgin Opus Paraje Calificado Brut Nature 2016 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe musujące
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Chardonnay, Pansa Blanca (Xarel-lo)
  • Region: Katalonia

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: