Mirgin Opus Cava de Paraje Calificado Vallcirera
Mirgin Opus Cava de Paraje Calificado Vallcirera

Alta Alella - Cava Mirgin Opus Paraje Calificado Brut Nature 2016 BIO/VEGAN

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Katalonia
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

256,49 zł

Opis

Cava Mirgin Opus Gran Reserva to wytrawne białe wino musujące produkowane metodą klasyczną ze szczepów xarel-lo i chardonnay.

Oko bladożółte ze złotymi refleksami, nos pełen kwiatów, zielonych owoców, cytrusów, można wyczuć również nuty orzechów oraz mineralność. W ustach dobrze zrównoważone, o dobrej kwasowości, dają o sobie na powrót znać owoce oraz orzechy.

Po ręcznym zbiorze i delikatnym tłoczeniu wino leżakowało przez cztery miesiące: chardonnay w dwuletnich beczkach dębowych, zaś pansa blanca w stalowych kadziach. Później są one mieszane tradycyjnymi metodami i są starzone aż przez 36 miesięcy.

Paraje Calificado Vallcirera to specjalny obszar upraw, położony 2 km od brzegów Morza Śródziemnego i 18 km od Barcelony. Charakteryzuje się on piaszczystą glebą z niską zawartością materii organicznej i wapnia, zwaną w tym rejonie sauló. Winogrona, z których powstało to wino, uprawiane są na wysokości 90 m n. p. m., zaś plony wynoszą poniżej 6000 kg na hektar.

Wino organiczne. Wino wegańskie.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Alta Alella - Organic/BIO

Wyjątkowy producent i wyjątkowe wina. Projekt oparty na najwyższych standardach. Mieszczący się w najmniejszym hiszpańskim regionie - DO "Alella". Otoczony parkiem narodowym pracujący na szczególnej glebie Saulo. Jeden z najlepszych producentów Cavy.

Winnica

Alta Alella to zlokalizowana pod Barceloną winnica oraz jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  Obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu biznesowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020grudzien-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również