Nowe produkty

Wina Kremstal (Austria)

Na wschodniej granicy Wachau, gdzie rzeka Krems skręca i zawraca, znajduje się okręg winiarski Kremstal i urokliwe miasto Krems. Historia Kremstal była zawsze związana z winem. Szkoła winiarska w Krems została założona w 1875 roku i od tej pory kształci zarówno miłośników wina, jak i przyszłych profesjonalistów. Lokalne muzeum wina i winoteka Kl...

Na wschodniej granicy Wachau, gdzie rzeka Krems skręca i zawraca, znajduje się okręg winiarski Kremstal i urokliwe miasto Krems. Historia Kremstal była zawsze związana z winem. Szkoła winiarska w Krems została założona w 1875 roku i od tej pory kształci zarówno miłośników wina, jak i przyszłych profesjonalistów. Lokalne muzeum wina i winoteka Kloster Und przedstawiają wyjątkową, niepowtarzalną kulturę regionu Kremstal. 

Charakterystyka regionu Kremstal

Większość winnic Kremstal znajduje się na zboczach i stromych tarasach skalnych. Ze względu na wzajemne oddziaływanie niewielkich obszarów klimatycznych, którym sprzyja obecność Dunaju, a także optymalne gleby - w idealnych warunkach można produkować wiele świetnych win z różnych odmian. Uprawa winorośli w Kremstal sięga ponad 2000 lat. Sprzyjający łagodnemu klimatowi, warunkom glebowym i umiejętnościom winiarzy, Kremstal i winnice Wachau stały się najlepszym regionem winiarskim w Austrii.

Szczepy winogron uprawiane w Kremstal

Kremstal dzieli się na strefy: miasto Krems, tereny położone na wschodzie i północy i niewielkie uprawy na południe od Dunaju. Elementy wspólne to wspaniałe wina Gruner Veltliner DAC. Doskonale spisują się również w regionie Kremstal odmiany Riesling DAC i Chardonnay. Odmiany Gruner Veltliner i Riesling reprezentują naddunajski obszar uprawy winorośli, a od rocznika 2007 posiadają oznaczenie pochodzenia „Kremstal DAC”.

Kremstal w ofercie Rafy Wino

Jako największy producent wina gatunkowego w regionie Kremstal i w Austrii - Winzer Krems przejmuje dojrzałe i zdrowe winogrona od około 900 członków winnic i przetwarza je na wina najwyższej jakości. Oferujemy wina Winzer Krems w różnych kategoriach cenowych. Od świetnego, pochodzącego z jednej tylko parceli, bardzo lubianego wina białego Gruner Veltliner Sandgrube, oraz czerwonego wina Blauer Zweigelt; po wybitne białe wina: Gewurztraminer 1981, czy rocznikowy Riesling Kabinett 1999.

Więcej

Wina Kremstal (Austria) Jest 28 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów