Winzer Krems - Haus Oesterreich Riesling Sekt Extra Trocken
Winzer Krems - Haus Oesterreich Riesling Sekt...
Winzer Krems - Haus Oesterreich Riesling Sekt Extra Trocken
Winzer Krems - Haus Oesterreich Riesling Sekt Extra Trocken

Winzer Krems - Haus Oesterreich Riesling Sekt Extra Trocken

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Krems
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
6-8 °C

88,99 zł

Opis

Wino musujące, wielokrotnie nagradzane w SALON ÖSTERREICH WEIN, pochodzi wyłącznie z winogron dojrzewających na pierwotnej glebie skalnej.

„Wino musujące z pikantnym kęsem rieslinga, bardzo odmianowe i musujące czysto, w idealnej dojrzałości; piękna równowaga, jak czyste górskie jezioro" - taka ocena pojawiła się w KARTIE A LA. 

Tradycyjnie bardzo młode, owocowe wino bazowe Riesling nadaje HAUS ÖSTERREICH animacyjną, młodzieńczą, świeżą i owocową nutę.

Temperatura serwowania: 7 - 9°C

Kwasowość 6,5 g/l

Cukier resztkowy 12,0 g / l

Rekomendacje kulinarne:  Prawdziwie wszechstronny produkt, który dobrze komponuje się z różnorodnymi potrawami, a nawet może towarzyszyć całemu menu: jako aperitif, jako partner wielu przystawek, ryb, białego mięsa, a nawet słodkich deserów.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winzer Krems

Winzer Krems – to największy w Austrii producent win jakościowych oraz doskonały dowód na to, że w winiarstwie „duży” wcale nie musi oznaczać „gorszy”. Potwierdzeniem jakości win z Winzer jest przywilej ich dostarczania - od 12 lat na bal w Operze Wiedeńskiej. 

Winnica

Winzer Krems to szósty największy producent win w Austrii, natomiast jedyny reprezentant z czołówki, która nie skupuje moszczu oraz wina bazowego na rynku wtórnym. Firmę stanowi spółdzielnia 880 winiarzy, którzy kierują się wspólnymi zasadami dotyczącymi pielęgnacji krzewów i gleby, zwalczaniu szkodników oraz czasu i metody zbioru gron. Ten ostatni punkt jest dosyć złożony - wysoką jakość owoców gwarantuje ręczny zbiór oraz ciągłe badanie upraw (m. in. zawartości cukru). Rieslingi i Grüner Veltlinery od Winzer Krems otrzymują są co roku wyróżniane na międzynarodowych konkursach (Wine Enthusiast, Falstaff), a ponad 55% sprzedaży trafia na export. Jest to wyjątek, gdyż większość win z austriackich winnic nigdy nie opuszcza rodzinnego kraju. 

Szczepy

W Winzer Krems dominuja szczepy białe, które stanowią 76% nasadzeń. Niekwestionowanym numerem jeden jest Grüner Veltliner z 57%, numer dwa to Blauer Zweigelt, którym obsadzone jest 21% upraw. Podium uzupełnia Riesling z 6% udziałem. Te z oznaczeniem "Reserve" mają potencjał do starzenia wynoszącym według producenta 5-10 lat. 

Historia

Winnice założono w 1938 jako kooperatywę kilku lokalnych winiarzy. Część upraw była prowadzona przez żydowskiego kupca Paul Robitschek oraz jego matkę. Ziemie niestety zostały im odebrane w czasie II wojny światowej. Winzer Krems powołało specjalną komisję mającą na celu zbadanie i wyjaśnienie tej sprawy. Na przestrzeni lat winnice wielokrotnie modernizowano przystosowując ją do odwiedzin turystów przyjeżdżających do Wiednia, lub wypoczywających w dolinie Dunaju.

Klimat / Gleba

Region Kremstal jest pod wpływem dwóch klimatów: gorącego panońskiego ze wschodu oraz chłodniejszego, umiarkowanego z południa i zachodu. Bardzo ważnym czynnikiem jest bezpośredni dostęp do Dunaju, który pełni rolę termostatu umożliwiającego ciągłą cyrkulację powietrza i dostarczającego odpowiedni poziom wilgotności. Spora część winnic położona jest na stromych skalistych i lessowych tarasach.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również