Winzer Krems - Riesling "Von den Terassen"
Winzer Krems - Riesling "Von den Terassen"

Winzer Krems - Riesling von den Terrassen 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Krems
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

57,99 zł

Opis

Biały, wytrawny riesling z austriackiego regionu Krems.

Wino o typowej dla szczepu charakterystyce. Słomkowa barwa, intensywny aromat cytrusów, jabłek, brzoskwiń i kwiatów. Usta podążają za nosem, dodatkowo wino pozostawia na podniebieniu uczucie delikatnego łaskotania. Bardzo orzeźwiające i przyjemne w piciu.

Łączenie potraw: smażone, grillowane ryby, rybne risotto lub wiele zimnych przystawek byłyby najlepszym wyborem do tego Riesling, podobnie jak delikatny wędzony łosoś lub lekkie warzywa (karczochy, kalafior, szparagi, seler itp.).

Zalecamy delektować się tym młodym, owocowym winem teraz, ale będzie ono równie smaczne przez następne 3 - 5 lat.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winzer Krems

Winzer Krems – to największy w Austrii producent win jakościowych oraz doskonały dowód na to, że w winiarstwie „duży” wcale nie musi oznaczać „gorszy”. Potwierdzeniem jakości win z Winzer jest przywilej ich dostarczania - od 12 lat na bal w Operze Wiedeńskiej. 

Winnica

Winzer Krems to szósty największy producent win w Austrii, natomiast jedyny reprezentant z czołówki, która nie skupuje moszczu oraz wina bazowego na rynku wtórnym. Firmę stanowi spółdzielnia 880 winiarzy, którzy kierują się wspólnymi zasadami dotyczącymi pielęgnacji krzewów i gleby, zwalczaniu szkodników oraz czasu i metody zbioru gron. Ten ostatni punkt jest dosyć złożony - wysoką jakość owoców gwarantuje ręczny zbiór oraz ciągłe badanie upraw (m. in. zawartości cukru). Rieslingi i Grüner Veltlinery od Winzer Krems otrzymują są co roku wyróżniane na międzynarodowych konkursach (Wine Enthusiast, Falstaff), a ponad 55% sprzedaży trafia na export. Jest to wyjątek, gdyż większość win z austriackich winnic nigdy nie opuszcza rodzinnego kraju. 

Szczepy

W Winzer Krems dominuja szczepy białe, które stanowią 76% nasadzeń. Niekwestionowanym numerem jeden jest Grüner Veltliner z 57%, numer dwa to Blauer Zweigelt, którym obsadzone jest 21% upraw. Podium uzupełnia Riesling z 6% udziałem. Te z oznaczeniem "Reserve" mają potencjał do starzenia wynoszącym według producenta 5-10 lat. 

Historia

Winnice założono w 1938 jako kooperatywę kilku lokalnych winiarzy. Część upraw była prowadzona przez żydowskiego kupca Paul Robitschek oraz jego matkę. Ziemie niestety zostały im odebrane w czasie II wojny światowej. Winzer Krems powołało specjalną komisję mającą na celu zbadanie i wyjaśnienie tej sprawy. Na przestrzeni lat winnice wielokrotnie modernizowano przystosowując ją do odwiedzin turystów przyjeżdżających do Wiednia, lub wypoczywających w dolinie Dunaju.

Klimat / Gleba

Region Kremstal jest pod wpływem dwóch klimatów: gorącego panońskiego ze wschodu oraz chłodniejszego, umiarkowanego z południa i zachodu. Bardzo ważnym czynnikiem jest bezpośredni dostęp do Dunaju, który pełni rolę termostatu umożliwiającego ciągłą cyrkulację powietrza i dostarczającego odpowiedni poziom wilgotności. Spora część winnic położona jest na stromych skalistych i lessowych tarasach.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również