Stift Gottweig Rose Messwein 2020 Zobacz większe

Stift Gottweig Rose Messwein 2020

15840

Nowy produkt

Göttweiger Messwein, czyli wino mszalne, od wieków robione w klasztorze benedyktynów. Messwein nie może być wyprodukowany bez pozwolenie biskupa i musi to być tylko gronowe wino.

Rosé Messwein urzeka owocowością zweigelta i subtelną elegancją pinot noir, jest bardzo lekkie i pijalne.

W bukiecie owoce czerwone – malina, poziomka, wiśnia morello – z subtelnymi nutami przypraw. Podniebienie odzwierciedla równowagę między owocami a kwasowością. „Winny” róż, świeży i owocowy!

Polecamy pić ten róż w ciągu 1-2 lat. Temperatura serwowania 9 – 11°C

Idealne do picia latem. Gdy dobrze schłodzone, stanowi przyjemny aperitif i dobrze pasuje z lekkimi przystawkami.

CHWILOWY BRAK NA MAGAZYNIE.

Więcej szczegółów

57,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Weingut Stift Göttweig
Weingut Stift Göttweig

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKrems
SzczepZweigelt
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania9-11'C

Weingut Stift Göttweig

Opactwo Benedyktynów Göttweig zostało założone w 1083 roku przez świętego Altmanna, biskupa Pasawy (Passau), pierwotnie dla zakonu augustianów, a w 1094 zostało przekazane benedyktynom, w których rękach pozostaje do dziś. Od XI wieku leśnictwo i uprawa winorośli stanowią podstawę lokalnej gospodarki, a opactwo zawsze odgrywało kluczową rolę w rozwoju winiarstwa regionie Kremstal, zanim nawet zaczął się tak nazywać. Jego barokowe budynki zostały wzniesione według planów architekta Johanna Lukasa von Hildebrandta (autora wiedeńskiego Belwederu) po wielkim pożarze, który zniszczył stare zabudowania w 1718 roku. 

Stift Göttweig znajduje się na wschodnim skraju słynnej austriackiej doliny Wachau, na wysokości 449 metrów nad poziomem morza, na południowym brzegu Dunaju, naprzeciwko miasta Krems. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie na zboczu góry znanym jako Göttweiger Berg, jest czasami nazywany „austriackim Monte Cassino”.

Jeden z największych skarbów opactwa to barokowy fresk Paula Trogera z imponujących schodów cesarskich, którego miniatura zdobi etykiety win z Göttweig. Winnice klasztorne to 26 hektarów znakomitych siedlisk, z których część jest obecnie sklasyfikowana jako prestiżowe ÖTW Erste Lagen (Pfaffenberg, Gottschelle i Silberbichl). Od 2006 roku zarządza nimi skutecznie zasłużony winiarz, Fritz Miesbauer, dzięki czemu wina ze Stift Göttweig są w austriackiej czołówce.

Opinie

Napisz opinię

Stift Gottweig Rose Messwein 2020

Stift Gottweig Rose Messwein 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania:9 -11°C
  • Produkowane ze szczepu: Zweigelt & Pinot Noir
  • Region: Kremstal

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: