Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Weingut Stift Göttweig

Opactwo Benedyktynów Göttweig zostało założone w 1083 roku przez świętego Altmanna, biskupa Pasawy (Passau), pierwotnie dla zakonu augustianów, a w 1094 zostało przekazane benedyktynom, w których rękach pozostaje do dziś. Od XI wieku leśnictwo i uprawa winorośli stanowią podstawę lokalnej gospodarki, a opactwo zawsze odgrywało kluczową rolę w rozwoju winiarstwa regionie Kremstal, zanim nawet zaczął się tak nazywać. Jego barokowe budynki zostały wzniesione według planów architekta Johanna Lukasa von Hildebrandta (autora wiedeńskiego Belwederu) po wielkim pożarze, który zniszczył stare zabudowania w 1718 roku. 

Stift Göttweig znajduje się na wschodnim skraju słynnej austriackiej doliny Wachau, na wysokości 449 metrów nad poziomem morza, na południowym brzegu Dunaju, naprzeciwko miasta Krems. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie na zboczu góry znanym jako Göttweiger Berg, jest czasami nazywany „austriackim Monte Cassino”.

Jeden z największych skarbów opactwa to barokowy fresk Paula Trogera z imponujących schodów cesarskich, którego miniatura zdobi etykiety win z Göttweig. Winnice klasztorne to 26 hektarów znakomitych siedlisk, z których część jest obecnie sklasyfikowana jako prestiżowe ÖTW Erste Lagen (Pfaffenberg, Gottschelle i Silberbichl). Od 2006 roku zarządza nimi skutecznie zasłużony winiarz, Fritz Miesbauer, dzięki czemu wina ze Stift Göttweig są w austriackiej czołówce.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów