Bründlmayer Loessterrassen Veltliner 2020

Bründlmayer - Loessterrassen Gruner Veltliner 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Krems
Szczep
Gruner Veltliner
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

49,99 zł

Opis

Co oprócz nazwy dają temu winu uprawy tarasowe na glebach lessowych? Znakomite warunki wegetacji dla najważniejszej winorośli nad Dunajem! Veltliner w pigułce i świetnym wydaniu. Soczysta owocowość doprawiona szczyptą pieprzu. Na języku pełne życia i świeżości, czysta przyjemność picia białego wina latem, i nie tylko latem.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Weingut Josef & Philipp Bründlmayer

Winnica

Bründlmayer od trzech pokoleń uprawia wino w regionie Kremstal (dolina Dunaju). Rodzina prowadzi uprawy w sposób zrównoważony: bez wykorzystania chemii, natomiast wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. 

Szczepy

Na 25ha Bründlmayer (w ramach 70! Winnic) uprawia się tutaj de facto dwa szczepy Grüner Veltliner i Riesling. Linia klasyczna dojrzewa w stalowych zbiornikach, natomiast wina z pojedynczych winnic (Ried) w drewnianych beczkach. Wszystkie wina Philippa Bründlmayera są szczególnie wytrawne, co jest zbieżne z innymi winami z regionu Kremstal. Uzupełnieniem upraw są szczepy białe: Welschriesling, Weißburgunder (Pinot Blanc) oraz wykorzystywany w produkcji win czerwonych i różowych Zweigelt i Sankt Laurent. 

Historia

Przygoda rodziny Bründlmayera rozpoczęła się dwa pokolenia wstecz - nestor rodu łączył pracę rolnik z pasją do wina. Ojciec (Josef) nazywał siebie winiarzem i jak mówi rodzinna legenda "produkował dużo dobrych win używając przy tym jeszcze więcej entuzjazmu". Od 2015r. twarzą przedsięwzięcia jest Philipp, który przejął rodzinny biznes w 2015r. i "wywrócił" go do góry nogami - zmieniając etykiety, wina, styl. Jak sam podkreśla nie zmienił zapału i miłości do wina, który współdzieli z ojcem do dzisiaj. 

Klimat / Gleba

Uprawy prowadzone są tarasach z ekspozycją południową o umiarkowanym nachyleniu (6-8 stp.). Dominują gleby lessowe, które nadają winogronom świeżą nutę, natomiast wapienie zwiększają potencjał starzenia. 

Ocena

2 - ilość opinii

mniam...
Wino bardzo w moim klimacie. Gruner w najlepszym wydaniu!
Dodano przez Julian w dniu 2022-07-13

Świetna butelka
Bardzo polecam, szczególnie na lato! Cytrus zaprawiony nutą pieprzu to idealne orzeźwienie na gorące dni.
Dodano przez Weronika w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również