Bründlmayer Kaiserstiege Riesling 2020

Bründlmayer - Kaiserstiege Riesling 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Krems
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

66,99 zł

Opis

W Austrii, podobnie jak w dawnym zaborze galicyjskim, wszystko co związane z osobą cesarza traktuje się z szacunkiem. Niezależnie czy chodzi o stadninę koni lipicanów w Hofburgu, naleśniki czy wino. Co cesarskie, to cesarskie. Choć o rieslingu zwykło się mówić, że jest „tylko” królem...

Ten egzemplarz ma mineralność i kwasowość precyzyjnie wyskalowane, wraz z czytelnym i apetycznym bukietem brzoskwiń i moreli. Gładki i delikatny na podniebieniu. Pasuje do wielu dań, od wyszukanej sałatki, przez rybne przekąski po carbonarę! Cesarski riesling.

Wino w ocenie specjalistów:
"Fantastycznie soczysty, cytrusowy i zarazem ujęty w skalną ramę riesling od młodego, ambitnego producenta z Kremstal (zbieżność nazwisk z bohaterem Kamptal przypadkowa). Wino młodzieńcze, pełne energii i bardzo smaczne".

Tomasz Prange - Barczyński, winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Weingut Josef & Philipp Bründlmayer

Winnica

Bründlmayer od trzech pokoleń uprawia wino w regionie Kremstal (dolina Dunaju). Rodzina prowadzi uprawy w sposób zrównoważony: bez wykorzystania chemii, natomiast wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. 

Szczepy

Na 25ha Bründlmayer (w ramach 70! Winnic) uprawia się tutaj de facto dwa szczepy Grüner Veltliner i Riesling. Linia klasyczna dojrzewa w stalowych zbiornikach, natomiast wina z pojedynczych winnic (Ried) w drewnianych beczkach. Wszystkie wina Philippa Bründlmayera są szczególnie wytrawne, co jest zbieżne z innymi winami z regionu Kremstal. Uzupełnieniem upraw są szczepy białe: Welschriesling, Weißburgunder (Pinot Blanc) oraz wykorzystywany w produkcji win czerwonych i różowych Zweigelt i Sankt Laurent. 

Historia

Przygoda rodziny Bründlmayera rozpoczęła się dwa pokolenia wstecz - nestor rodu łączył pracę rolnik z pasją do wina. Ojciec (Josef) nazywał siebie winiarzem i jak mówi rodzinna legenda "produkował dużo dobrych win używając przy tym jeszcze więcej entuzjazmu". Od 2015r. twarzą przedsięwzięcia jest Philipp, który przejął rodzinny biznes w 2015r. i "wywrócił" go do góry nogami - zmieniając etykiety, wina, styl. Jak sam podkreśla nie zmienił zapału i miłości do wina, który współdzieli z ojcem do dzisiaj. 

Klimat / Gleba

Uprawy prowadzone są tarasach z ekspozycją południową o umiarkowanym nachyleniu (6-8 stp.). Dominują gleby lessowe, które nadają winogronom świeżą nutę, natomiast wapienie zwiększają potencjał starzenia. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również