Nowe produkty

Promocje

Wina Kastylia (Hiszpania)

Kastylia (hiszp. Castilla) – kraina historyczna w środkowej Hiszpanii, na rozległym płaskowyżu Meseta na wysokości 600-1000 m n.p.m. Będąc największą w Hiszpanii wspólnotą autonomiczną, Kastylia i León skupia jedne z najważniejszych regionów winiarskich Hiszpanii. Tradycja związana z wytwarzaniem wina jest tam bogata i sięga zamierzchłych czasów...

Kastylia (hiszp. Castilla) – kraina historyczna w środkowej Hiszpanii, na rozległym płaskowyżu Meseta na wysokości 600-1000 m n.p.m. Będąc największą w Hiszpanii wspólnotą autonomiczną, Kastylia i León skupia jedne z najważniejszych regionów winiarskich Hiszpanii. Tradycja związana z wytwarzaniem wina jest tam bogata i sięga zamierzchłych czasów. Pomimo tego, mniej więcej do połowy lat 80-tych przemysł winiarski w Kastylii i Leon pozostawał w cieniu winiarstwa w innych regionach Hiszpanii. Niezwykłe przeobrażenie nastąpiło z powodu odważnych jak na ówczesne realia hiszpańskie zmian w przepisach określanych przez winne apelacje tego kraju. Dotyczyły one kluczowych dla wyrobu wina elementów: technik uprawy winorośli, otwarcia na jej międzynarodowe odmiany oraz metod fermentacji. Jak się okazało za zmianami tymi podążali również odbiorcy. Oprócz tradycyjnych hiszpańskich spółdzielni tzw. cooperativas zaczęły się pojawiać się prywatne winiarnie, wspierane również zagranicznym kapitałem. Winnice oraz atrakcyjne tereny pod przyszłe winogrady trafiły pod skrzydła renomowanych winemakerów.

Apelacje w obrębie regionu Kastylia

Kastylia to region winiarski, w obręb którego wchodzą następujące apelacje DO: Bierzo, Cigales, Ribera del Duero, Rueda i Toro. Obecnie status "denominación de origen" posiada już dziewięć stref Kastylii i León. Każda z nich podąża w wytyczonym kierunku, starając się nadać swoim winom indywidualny charakter dostosowany do warunków które ustaliła natura.

Polecane przez Rafa Wino

Mamy w naszej ofercie wina z poszczególnych apelacji regionu Kastylii:  Bierzo, Rueda, Ribera del Duero. Zachęcamy do poznania winnic i szukania charakterystycznych cech wyróżniających wina tego ogromnego regionu. Można zacząć od Castillo Las Veras  podstawowych Kastylijskich win, w bardzo przystępnych cenach.

Więcej

Wina Kastylia (Hiszpania) Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów