Pinot Noir
Pinot Noir

Saint Vincent - Pinot Noir 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Lubuskie
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

66,99 zł

Opis

BRAK W MAGAZYNIE

Polskie wino czerwone, wytrawne o pięknej rubinowej barwie, owocowym aromacie z wyczuwalną wiśnią i czerwoną porzeczką. W ustach lekkie, pełne, o przyjemnej delikatnej cierpkości na podniebieniu. Produkowane jest na Ziemi Lubuskiej, na zachodzie kraju, z klasycznej francuskiej odmiany pinot noir.

Nagrody i wyróżnienia:

  • Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic 2021 - wyróżnienie "wino warte zachodu"
  • VIII Konkurs Polskich Win Jasło 2021 - brązowy medal.

 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Saint Vincent

Winnica Saint Vincent - przedsięwzięcie winiarskie firmy Agronomik Polska s. z.o.o. - dystrybutora maszyn rolniczych.  Wybrano najlepsze szczepy, pozwalające uzyskać aromatyczne wina o przyjemnym bukiecie, odpowiadające tamtejszym warunki klimatyczno-glebowe.

Winnica

Malownicza wieś Borów Wielki, niewielkie pagórki, długie szpalery winnych krzewów… Taki widok zastaniemy goszcząc w Winnicy Saint Vincent. Założona, by kontynuować tradycje lubuskich winnic, łączy polskie i francuskie (zwłaszcza alzackie) doświadczenie, rokrocznie dowodząc, że właściciele obrali dobrą drogę. Nazwa winnicy nie jest przypadkowa - św. Wincent jest patronem winnic, winiarzy, sprzedawców win, a także rolników i leśników. 

Szczepy

Saint Vincent obejmuje obszar 6.5 ha - czyniąc ją jedną z większych winnic regionu. Uprawianych jest tutaj 7 szczepów (3 białe i 4 czerwone), m.in. Pinot Gris, Gewurztraminer, Muscat Ottonel czy Rondo. Ręczny zbiór, odpowiednie nasadzenie, umożliwiające przewiewność plantacji i dobre nasłonecznienie krzewów, żmudna praca wielu specjalistów i pasja, pozwalają uzyskać świetne efekty w procesie winifikacji i w pełni wykorzystać potencjał upraw. 

Historia

Założona w 2009r. przez Francuza Jeana Mulota winnica, od lat produkuje cenione i lubiane trunki, zarówno jednoszczepowe, jak i kupaże. Winnica jest jednym z kilkudziesięciu obiektów na funkcjonującym od lat Lubuskim Szlaku Wina i Miodu (działalność gospodarstwa obejmuje też uprawę zbóż oraz malin).

Klimat / Gleba

Gliniasto-piaszczyste gleby nie zawsze sprzyjają uprawie winorośli. Tu, w Borowie Wielkim, dzięki nasadzeniu odpowiednich odmian, udało się wykorzystać potencjał lokalnego terroir. Łagodny, umiarkowany klimat, dobre nasłonecznienie, nachylenie stoków i szeroka rozsada zapewniają krzewom dobre warunki do wzrostu i owocowania.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również