• -10%
St. Laurent Reserve

Heinrich Hartl III - Sankt Laurent Reserve 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Austria
Region
Thermenregion
Szczep
St. Laurent
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

142,99 zł

128,69 zł

Opis

Austriackie czerwone wino wytrawne wyprodukowane w regionie Thermenregion z odmiany Sankt Laurent. Ciemny, rubinowy kolor z czarno-niebieskimi pasmami. Nos pikantny, złożona mieszanina jeżyn i wiśni. Eleganckie, o rozbudowanej strukturze i bardzo drobnych taninach. Wyczuwalna jest gorzka czekolada i charakterystyczny biały pieprz. Finisz długi z nutą czarnej herbaty.

OGRANICZONA ILOŚĆ 

Nagrody i wyróżnienia:

Rocznik 2012: 18p / 3 kiście, Gault&Millau 2016

Rocznik 2012: 92p, Falstaff 2016

Rocznik 2009: Falstaff 3rd Champion wine – Category St.Laurent

Rocznik 2007: SALON Winner - SALON Österreich Wein

Rocznik 2006: Decanter World Wine Awards– Bronze Medal

Rocznik 2005: Champion wine, State of Niederösterreich (Lower Austria)

Rocznik 2003: Accepted for the SALON Österreich Wein

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Heinrich Hartl III

Winnica

Heinrich Hartl to winnica z bogatymi tradycjami winiarskimi, które obecnie jest kontynuowane już przez 7 pokolenie. Misją Heinricha Hartla III jest rozpropagowanie na całym świecie autochtonicznego szczepu z Thermenregion - Rotgipfler. Duże przywiązanie do oddania "lokalności" wyrażane jest również w minimalnie inwazyjnym podejściu do produkcji win. Ten zaczyna się ręcznym zbiorem gron, co pozwala na wstępną selekcje już na polach uprawnych.

Szczepy

Heinrich Hartl III uprawia bardzo zróżnicowane winogrona obejmujące białe i czerwone szczepy. Dwa ukochane szczepy właścicieli to Rotgipfler oraz Pinot Noir. Pierwszy ze względu na swoją lokalność (występuję praktycznie wyłącznie w Thermenregion), a drugi za złożoność, gdyż zdaniem właściciela Pinot Noir stanowi "największe możliwe wyzwanie dla producenta czerwonego wina". 

Historia

Heinrich Hartl przejął schedę w rodzinnym biznesie posiadając zaledwie 20 lat. Jego szybki rozwój został zauważony nie tylko na rodzimym terenie. Klasyczna linia Rotgipflera otrzymała 92pkt od WineEnthusiast natomiast Pinot Noir Reserva oraz Pinot Noir Ried (jednoparcelowy) 93 pkt. 

Klimat / Gleba

Thermenregion jest zlokalizowany na południe od Wiednia i wg. właścicieli pod względem krajobrazu, geologii i klimatu region jest porównywalny z Burgundią. Gleby to przede wszystkim wapienie, żwiry, gleby brunatne oraz kredy.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również