Barczentewicz - Pinot Blanc Beton 2019
Barczentewicz - Pinot Blanc Beton 2019
Barczentewicz - Pinot Blanc Beton 2019
Barczentewicz - Pinot Blanc Beton 2019

Barczentewicz - Pinot Blanc Beton 2019, 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolski Przełom Wisły
Szczep
Pinot Blanc
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

88,99 zł

Opis

Winogrona szczepu pinot blanc pozyskane ze stromego wapiennego, południowo-zachodniego stoku parceli Dobre, położonej nieopodal Kazimierza Dolnego. Owoce uprawiane z troską o środowisko naturalne. Fermentacja, a następnie 8 miesięczne dojrzewanie na drożdżowym osadzie w jajku betonowym.

W winie prezentują się aromaty cytrusów, pigwy, brzoskwini, moreli i białych kwiatów. Długi mineralny, pikantny finisz.

Wino w ocenie specjalistów:
"Czyściutkie aromatycznie, z nutami białych kwiatów, skórki cytrynowej, jabłka, moreli i wyraźnie zaznaczonymi akcentami wapiennymi i skalistymi. Solidna budowa i dobrze zaznaczona kwasowość. W cytrusowym finiszu pojawia się też trochę pikantności".
Maciej Nowicki, Winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Winnica Kamil Barczentewicz

Winnica

Kamil Barczentewicz, właściciel winnicy, podkreśla że kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość jego produktów jest nie tylko pasja i zaangażowanie, ale i terroir. To słowo wytrych. To dzięki niemu wina z tej winnicy tak często doceniane są przez krytyków i konsumentów. W Dobrem, nieopodal Kazimierza Dolnego pisze się na bieżąco kolejna ważna karta w księdze polskiego winiarstwa. 

Szczepy

Dwanaście hektarów upraw winnicy Kamila Barczentewicza, to przede wszystkim szczepy takie jak Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc, Bläufrankisch, Gewürztraminer i Riesling. Stosuje się tu naturalne metody ochrony roślin. W poszukiwaniu swojego stylu Kamil podróżował po winnicach z Austrii, Chile a następnie zdobywał więdzę nt. enologii w École Nationale Supérieure Des Sciences Agronomiques w Brodeaux. 

Historia

Pierwsze nasadzenia miały miejsce w roku 2017, zaś rocznikiem “premierowym”, który szturmem podbił serca krytyków, był ten oznaczony cyfrą 2019. Zachwyciły Pinot Blanc, Regent w różowej odsłonie i przede wszystkim, Pinot Noir, który jest dla Kamila Barczentewicza wyjątkowo ważnym szczepem. Nic tylko próbować!

Klimat / Gleba

Słynne terroir tej winnicy, to połączenie słonecznej ekspozycji wzgórza położonego na wysokości 130 - 180 m n.p.m., na wapiennych, ilastych i gliniastych glebach. Łagodny klimat panujący w Dobrem, wspomagany meandrującą nieopodal Wisłą połączony ze starannością, pieczołowitością i troską oraz doświadczeniem winiarza  tworzy niebanalne wina, które stawiają czoła nawet najbardziej wymagajacym podniebieniom. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również