Eraldo Viberti - Barolo Rocchettevino Zobacz większe

Eraldo Viberti - Barolo Rocchettevino 2011

38186

Nowy produkt

Barolo od Eraldo Viberti - tradycyjnego, naturalnego rzemieślnika Barolo, 100% Nebbiolo. Znajdujące się w Santa Maria La Morra we włoskim Piemoncie wina Eraldo Vibeti są produkowane w miękkim, bogatym stylu Barolo i są gotowe do picia wcześniej niż niektóre inne style. Leżakuje 30 miesięcy w dużych beczkach i układa bez żadnej filtracji, czy przepompowywania. Piękne, klasyczne włoskie czerwone wino wytrawne.

Wina wytwarzane są z poszanowaniem natury i tradycji. Polecamy je z czerwonymi mięsami, risotto z grzybami leśnymi lub twardymi serami (Pecorino z truflami świetnie by tu pasowały). Eraldo Viberti jest właścicielem 5 hektarowej winnicy Santa Maria La Morra w Piemoncie. Używa własnych winogron od 1987 roku, wcześniej pracował w ramach spółdzielni winiarskiej. Pracuje organicznie w winnicy, zbiera ręczne, aby wybrać tylko najlepsze winogrona i osobiście nadzoruje całą pracę w piwnicy. Robi 4 różne cuvées z Nebbiolo oraz Barberę i Dolcetto.

BRAK W MAGAZYNIE

Więcej szczegółów

316,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Eraldo Viberti
Eraldo Viberti

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionPiemont
SzczepNebbiolo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Eraldo Viberti

Skromny, starszy zarówno wiekiem jak i stażem Piemontczyk, z którym podczas rozmowy ma się wrażenie, że zamiast krwi w jego żyłach płynie Nebbiolo. Doskonale zna swój zawód - od Ponad 30 lat tworzy autorskie wina, będąc wielkim producentem win w wiosce Santa Maria. W swojej winnicy produkuje to, z czego słynie Piemont – Dolcetto, Nebbiolo, Barberę oraz oczywiście Barolo. Od 2018 roku winnica szczyci się certyfikatem uprawy ekologicznej.

Opinie

Napisz opinię

Eraldo Viberti - Barolo Rocchettevino 2011

Eraldo Viberti - Barolo Rocchettevino 2011

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 16-18 °C
  • Produkowane ze szczepu: Nebbiolo
  • Region: Piemont

30 innych produktów w tej samej kategorii: