Casabella - Malvasia Dolce Frizzante
Casabella - Malvasia Dolce Frizzante

Casabella - Malvasia Dolce Frizzante 2022,2023

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Emilia Romagna
Szczep
Malvasia
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
7%
Temperatura podawania
8-10 °C

34,99 zł

Opis

Włoskie delikatnie musujące słodkie białe wino z regionu Emilia Romania. Produkowane ze szczepu Malvasia, fermentuje tak samo jak Prosecco. Na pierwszym planie dojrzałe owoce: brzoskwinie, morele, w tle szałwia i czarny bez. Na podniebieniu przyjemna słodycz równoważona orzeźwiającymi nutami zielonego jabłka. Będzie pasowało do deserów na bazie owoców, szczególnie sałatki owocowej. Smakuje szczególnie w ciepłe, słoneczne dni.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Casabella

Jeden z naszych pierwszych kontaktów i pierwszych producentów w portfolio. Lubimy i cenimy te wina, szczególnie w kategorii: cena – jakość. Do ulubionych należą wytrawna i słodka malvasia frizzante.

Winnica

Cantine Casabella położona jest w sercu rzymskiego, antycznego "kraju wina", tworząc pewien element ciągłości pomiędzy tradycją a innowacją. Mało znana w Polsce apelacja Colli Piacentini, znajduje się w regionie Emilia-Romagna (okolice miasta Piacenza). 50 hektarów winnic rozciągających się wokół XIX- wiecznej posiadłości.   

Szczepy

Cantine Casabella uprawia głównie lokalne odmiany winorośli. Przeważają: czerwone Bonarda, Barbera czy Croatina oraz białe Malvasia i Ortrugo. Oprócz winogron wyprodukowanych przez Casabellę winnica skupuje także grona pochodzące od blisko 150 lokalnych winiarzy, którym udziela porad agronomicznych. Dzięki współpracy z producentami z obszarów Emilia Romagna i innych włoskich regionów, Casabella produkuje także: wina frizzante, Pinot Grigio, Chardonnay, Cabernet Sauvignon oraz Lambrusco. 

Historia

Winnice Casabella założono na początku XXw. przez Luigiego Montemartiniego który był badaczem nauk przyrodniczych oraz zastępcą Króla Włoch. W tamtym czasie (do 1914r.), winnice i posiadłość Ziano były własnością rodziny Montemartini. W kolejnych latach następowało przeniesienie własności, które zakończyło się w 1991r. Powstała winnica Cantine Casabella z 50 hektarami winnic w 1998r. została powiększona przez nabycie winnicy Castell'Arquato, do której zaczęły trafiać winogrona z dużego obszaru między Ziano i Val d'Arda.

Klimat / Gleba

Winnica Casabella znajduje się pod wpływem dwóch klimatów: śródziemnomorskiego oraz umiarkowanego ciepłego morskiego, w efekcie czego winnica może się cieszyć stosunkowo ciepłymi i w miarę suchymi (porównując do Polski) latami, oraz chłodnym i wilgotnym okresem jesienno-zimowym. Różnorodność gleby i jej właściwości determinuje mnogość uprawianych odmian, naturalnie przystosowanych do terroir. Urodzajne gleby są najczęściej zbudowane z gliny osadowej, wapiennego margla, piaskowca i piasku.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również