Aresca - Barbera D'Asti DOCG La Moretta 2022
Aresca - Barbera D'Asti DOCG La Moretta 2022

Aresca - Barbera D'Asti DOCG La Moretta 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Piemont
Szczep
Barbera
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

46,99 zł

Opis

Barbera d’Asti „La Moretta” uosabia nowoczesny styl produkcji Barbery, winifikowanej w stalowym zbiorniku. Wino owocowe, elegancki i łatwe do picia - idealne czerwone wino, którym można się cieszyć w każdej chwili. 

Odmiana: 100% barbera. Owoce barbery pochodzą z winnic zlokalizowanych w rejonie Monferrato-Asti. Plon winogron 9 ton/ha. Zbiór ręczny. Fermentacja alkoholowa w kontrolowanej temperaturze. Następnie wino dojrzewało w stalowych zbiornikach co najmniej 6 miesięcy przed butelkowaniem. Zawartość alk.: 13%-13,5% obj.

Barbera La Moretta na kolor czerwono-fioletowy. W aromacie głównie czerwone owoce. Smak jest świeży i elegancki z nutami czerwonej wiśni i maliny.

Barbera d'Asti to jedno z najlepszych win, które można łączyć z każdym rodzajem jedzenia. Najbardziej będzie smakowało z makaronami, risotto i grillowanym mięsem.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Aresca

Winiarnia, grupa profesjonalistów winiarskich, ale Aresca to przede wszystkim rodzina, dzieląca pasję przekazywaną od trzech pokoleń. Swoją pracę opierają na trzech filarach: tradycja, pasja, dążenie do doskonałości. 

Winnica

ARESCA WINES to winnica Mombercelli położona w połowie drogi między Monferrato i Langhe, bardzo nowoczesna i konkurencyjna. Winnica stale się rozwija, a jej obecność na rynku włoskim i zagranicznym jest ugruntowana.

Winnice są uprawiane z szacunkiem i troską, aby można było uzyskać wysokiej jakości wina, z poszanowaniem terytorium pochodzenia. Spontaniczne wykaszanie trawy w międzyrzędziach, zabiegi ograniczone do niezbędnego minimum i zbiór ręczny to tylko niektóre z działań, które świadczą o ekologicznym podejściu do pracy w winnicy. Wszystkie etapy winifikacji są pod stałą opieką winiarzy.

Szczepy

Winnica Aresca skupia się głównie na uprawie autochtonicznych odmianach winorośli Piemontu. Czerwone szczepy: nebbiolo, barbera, dolcetto, grignolino. Białe szczepy: cortese, arneis, moscato.

Historia

Założenie winnicy Aresca to marzenie, które Piero i Luigi Aresca zrealizowali w 1952 roku: dwóch winiarzy, którzy zamienili pasję w rodzinny biznes. Teraz winiarnia jest prowadzona przez drugie i trzecie pokolenie. Nowoczesna, a równocześnie pełna szacunku do tradycji i natury.

Klimat / Gleba

Uprawy winorośli znajdują się na obszarze Langhe-Roero i Monferrato, unikalnym terytorium wpisanym w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbocza porośnięte winnicami świadczą o prastarej tradycji produkcji winogron w tym regionie.

Specyficzne podłoże jakim charakteryzują się te tereny, dodaje winogronom smaku. A charakterystyczny wilgotny klimat - tego pierwiastka, bez którego nie byłoby najlepszego, uprawianego tutaj szczepu - nebbiolo.

Termin "nebbiolo" prawdopodobnie pochodzi od slowa "nebbia" - mgła. Mgły bowiem bardzo często otaczają wzgórza i są nieodłącznym elementem krajobrazu Piemontu.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również