Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Pinot Noir 2019

Hoop Wines - "Pink" Pet Nat Pinot Noir 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Matra
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

86,99 zł

Opis

Węgierskie różowe wino musujące produkowane metodą pet-nat w regionie Matra. Naturalnie mętne, niefiltrowane wino o świeżym i owocowym charakterze. Aromat truskawek i wiśni oraz gęste bąbelki wyróżniają to wino. Orzeźwiające i eleganckie zarazem.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Hoop Wines

Winnica

Hoop to jeden z najmniejszych producentów w naszej ofercie specjalizujący się w produkcji win typu Pet-Nat oraz spokojnych win czerwonych. Mniej w ich przypadku, oznacza więcej. Hoop jest świetnym reprezentantem regionu Matra (zlokalizowanego między Egerem i Budapesztem). Przy produkcji wykorzystują wyłącznie francuskie dębowe beczki, co jest rzadkością na Węgrzech. 

Szczepy

W uprawach dominuje Kékfrankos, czyli rodzima czerwona odmiana winogron, wg. właścicieli Hoop to szczep "o wyjątkowej osobowości, zdolny do tworzenia wielkich czerwonych win". Uprawy dopełnia Pinot Noir oraz Cabernet Franc. 

Historia

Projekt zainicjowany przez dwóch winiarzy Zoltána Kerekes i Zoltán Németi (koledzy ze szkolnej ławki), którzy po 10 latach zbierania doświadczenia w innych winnicach zdecydowali się na otwarcie własnej. Dostrzegając rozwój nowego nurtu w winiarstwie postawili na produkcję Pet-Natów, które wychodzą im diabelsko pyszne!

Klimat / Gleba

Mátra to region winiarski o chłodnym klimacie, zlokalizowany na zachód od Egeru. Występują tu gleby wulkaniczne, skaliste zbocza, które posiadają zróżnicowaną ekspozycję sięgającą 300-400 m n.p.m.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również