Bencze - Éros Zobacz większe

Bencze - Pinot Noir rose Eros 2015 BIO

12716

Nowy produkt

Dojrzały wytrawny róż od zdolnego węgierskiego biodynamika Istvana Bencze. Ten producent z Badacsony do produkcji tego wina wykorzystał trudną w uprawie odmianę Pinot Noir. W nosie poczujemy aromaty kwiatów, wiśni, truskawek. Usta podążają za nosem dodając na finiszu przyprawowy akcent. Różowe wino premium z dobrego rocznika 2015.

Wino biodynamiczne.

BRAK W MAGAZYNIE. DOSTAWA PO 14 STYCZNIA 2022

Więcej szczegółów

46,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Bencze Birtok - BIO
Bencze Birtok - BIO

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionBadascony
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Bencze Birtok - BIO

Winnica

Istvan Bencze to młody przedstawiciel węgierskiego winiarstwa, który przywiązuję ogromną wagę do naturalnego podejścia do produkcji wina. Bencze od samego początku stawiał na rolnictwo organiczne (uzyskana certyfikacja 2015r.), które później wyewoluowało w kierunku biodynamiki (certyfikacja Demeter uzyskana w 2019r.). Filozofia Bencze nacechowana jest niskointerwencyjnym winiarstwem: nie stosuje się tutaj procesów filtracji, klarowania, siarki, 100% upraw zbieranych jest ręcznie, natomiast do fermentacji wykorzystuje się dzikie drożdże. To wszystko sprawia, że wina są oryginalne i w smaku odbiegają od klasyki (w szczególności Riesling) i są to produkty dla osób świadomie decydujących się na wina naturalne.

Szczepy

Winnica uprawia autochtoniczne (lokalne) szczepy: Kék bakator, Kadarka, Hajnos kék, Kéknyelű, Tihanyi kék, które uzupełniane są europejskimi odmianami Riesling i Pinot Noir. 

Historia

Bencze z wykształcenia jest…informatykiem i przez kilka lat z sukcesami prowadził własną firmę IT. Po okresie spędzonym we Włoszech, (jego żona studiowała we Florencji  projektowanie wnętrz) Istvan zadecydował o zmianie specjalizacji i zakupie 0.3ha działki w okolicach Balatonu. Kolejne lata to intensywny rozwój winnicy, która dzisiaj liczy juz ponad 20ha (z czego 15ha kultywowanych).

Klimat / Gleba

Winnica poddawana jest wpływem dwóch klimatów: kontynentalnego oraz śródziemnomorskiego. Gleby to mieszanka gleb brunatnych, wulkanicznych bazaltów i tuf oraz piaskowców, glin, piasku i wapieni.

Opinie

Oceń 
2020-12-30

ROSE EROS

Bardziej gra słów niż nektar miłości. Chociaż jak ktoś lubi różowy anturaż erotyczny, to czemu nie? Ja bym wolał kolejny znak zodiaku na etykiecie. A zawartość zwiewna i subtelna, dobrze wytrawna w smaku, wraz z owocem i ziołami na podniebieniu. Dobrze się pije, szybko znika. Jak gwiazda, jak Eros.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Bencze - Pinot Noir rose Eros 2015 BIO

  Bencze - Pinot Noir rose Eros 2015 BIO

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: różowe
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania:10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Badacsony

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: