Toth Ferenc - Egri Bikaver Superior 2017

Toth Ferenc - Egri Bikaver Superior 2017

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Kekfrankos
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

79,99 zł

Opis

Głęboki rubinowy, błyszczący kolor o gęstej fakturze. W nosie mix owoców: brusznica, morwa oraz aromaty suszonej śliwki. Nuty tostowe i ciasta - pochodzą z dojrzewania wina w dębowej beczce.

Smak intensywny, bogaty, również owocowy dopełniony lekką goryczką dzikiej śliwki. Wspaniała kwasowość nadaje winu prawdziwy charakter Egeru, jednak aksamitne taniny sprawiają, że wino jest przyjemnie ciepłe. 

Wino jest mocno zbudowane, z wyczuwalnym alkoholem (14,1%), dobrą koncentracją i dojrzałą kwasowością. Wino o dużym potencjale i obietnicy długiego życia. Warto spróbować już teraz - ale prawdodobobnie z każdym rokiem będzie się rozwijało i dojrzewało.

Toth Ferenc - Egri Bikaver Superior 2017 to mieszanka gron wyjątkowego rocznika, do którego wybrano najlepsze jednorodne wina bazowe z winnicy. Kékfrankos, Cabernet Franc i Cabernet Sauvignon pochodzą z parceli Síkhegy, Kadarka i Pinot Noir pochodzą z Almagyar, a Merlot z Tihamér Crues. Wszystkie wina bazowe leżakowały przez 18 miesięcy w najlepiej dla danej odmiany dobranej wielkości i rodzaju beczki. Połączone pod koniec lipca, a butelkowane pod koniec sierpnia 2019 roku.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Toth Ferenc Pinceszed

30-hektarowa rodzinna posiadłość istnieje od 1983 roku, a jej założycielem jest Ferenc Tóth. Obsesyjny winiarz, ambasador Kadarki, marzyciel, zdobywca prestiżowych nagród. W uznaniu swojej pracy został wybrany Eger Winemaker of the Year 2012 w 2013 i Eger Wine Producer of the Year 2017 w 2018. Żona daje mu wielką siłę i we wszystkim pomaga. Wiele lat temu wyruszyli razem po winogrona i wino, razem budując rodzinną farmę.

Dziś kierowanie winiarnią oddał w ręce córki Katalin, która skupia się na tradycyjnych dla regionu odmianach takich jak leányka i kadarka oraz flagowych mieszankach csillag i bikavér. Wina reprezentują więc ciekawy, klasyczno-nowoczesny styl egerski. 

Dziś winiarnia to blisko 30 hektarów winnic na najlepszych stokach Egeru - doskonałe tereny, które stwarzają możliwość produkcji wysokiej jakości win.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również