Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Bencze - Pinot Noir Zobacz większe

Bencze - Pinot Noir 2015 biodynamic

25144

Nowy produkt

Świeży, lekki Pinot Noir znad Balatonu z Badacsony. To węgierskie czerwone wino wytrawne ma jasno-rubinową barwę, z subtelnymi łzami. Nos czysty, umiarkowanie intensywny, głównie wiśniowy i malinowy. Kwasowość jest zaznaczona (dwa zbiory, dwie osobne winifikacje). Struktura wina utrzymuje się też na delikatnej taninie, dzięki leżakowaniu w beczce (9 miesięcy), dodając przyjemnej cierpkości.

Więcej szczegółów

68,99 zł brutto

Producent
Bencze Birtok
Bencze Birtok

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Badascony
Szczep Pinot Noir
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13%
Temperatura podawania 16-18 °C

Bencze Birtok

Bencze to wyznający biodynamiczną filozofię producent z węgierskiego Badascony. Warto zaznaczyć, że właściciel winnicy - Istvan to właściciel i enolog w jednej osobie, wiedzę i doświadczenie zdobywał we Włoszech. Swoją uwagę skupia na niemieckich odmianach Rieslinga oraz na Pinot Noir. Region Badascony, zaraz po tokajskim, jest najsłynniejszy i najpiękniejszy na Węgrzech. Rozciąga się nad jeziorem Balaton w otoczeniu wulkanicznej góry, która ma kształt ściętego stożka. Stoki góry Badacsony pokryte są przez soczystą zieleń winnic, przeplataną bielą zabudowań. Same wina to absolutny top. Region zasłynął z Olaszrizlinga, który jest tutaj wyśmienity.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: