Gewürztraminer Zobacz większe

Saint Vincent - Gewurztraminer 2020

13910

Nowy produkt

Polskie wino białe, półsłodkie, delikatne, aksamitne, o przyjemnym aromacie liczi, róży, maliny i przypraw korzennych. W smaku charakterystyczne dla odmiany Gewurztraminer - wyczuwalne liczi, czerwony grejpfrut pozostawiający przyjemną goryczkę na podniebieniu. Finał długi owocowo-korzenny. Dzięki intensywnemu aromatowi będzie dobrze pasowało do dań kuchni orientalnej.

Więcej szczegółów

64,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Saint Vincent
Winnica Saint Vincent

Opis

KolorBiałe
SmakPółsłodkie
Kraj pochodzeniaPolska
RegionLubuskie
SzczepGewurztraminer
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Saint Vincent

Winnica

Malownicza wieś Borów Wielki, niewielkie pagórki, długie szpalery winnych krzewów… Taki widok zastaniemy goszcząc w Winnicy Saint Vincent. Założona, by kontynuować tradycje lubuskich winnic, łączy polskie i francuskie (zwłaszcza alzackie) doświadczenie, rokrocznie dowodząc, że właściciele obrali dobrą drogę. Nazwa winnicy nie jest przypadkowa - św. Wincent jest patronem winnic, winiarzy, sprzedawców win, a także rolników i leśników. 

Szczepy

Saint Vincent obejmuje obszar 6.5 ha - czyniąc ją jedną z większych winnic regionu. Uprawianych jest tutaj 7 szczepów (3 białe i 4 czerwone), m.in. Pinot Gris, Gewurztraminer, Muscat Ottonel czy Rondo. Ręczny zbiór, odpowiednie nasadzenie, umożliwiające przewiewność plantacji i dobre nasłonecznienie krzewów, żmudna praca wielu specjalistów i pasja, pozwalają uzyskać świetne efekty w procesie winifikacji i w pełni wykorzystać potencjał upraw. 

Historia

Założona w 2009r. przez Francuza Jeana Mulota winnica, od lat produkuje cenione i lubiane trunki, zarówno jednoszczepowe, jak i kupaże. Winnica jest jednym z kilkudziesięciu obiektów na funkcjonującym od lat Lubuskim Szlaku Wina i Miodu (działalność gospodarstwa obejmuje też uprawę zbóż oraz malin).

Klimat / Gleba

Gliniasto-piaszczyste gleby nie zawsze sprzyjają uprawie winorośli. Tu, w Borowie Wielkim, dzięki nasadzeniu odpowiednich odmian, udało się wykorzystać potencjał lokalnego terroir. Łagodny, umiarkowany klimat, dobre nasłonecznienie, nachylenie stoków i szeroka rozsada zapewniają krzewom dobre warunki do wzrostu i owocowania.

Opinie

Napisz opinię

Saint Vincent - Gewurztraminer 2020

Saint Vincent - Gewurztraminer 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Półsłodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania:10-12°C
  • Produkowane ze szczepu: Gewurztraminer
  • Region: Ziemia Lubuska

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: