Luna
Luna

Winnica Amelie - Luna 2021,2022

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Podkarpacie
Szczep
Johanniter
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

59,99 zł

Opis

Amelie Luna 2022 zdobyła brązowy medal w kategorii win białych półwytrawnych i półsłodkich na X Konkursie Win Polskich w Jaśle.

Luna 2021  to czysty johanniter, z 16 g cukru resztkowego i nieco ponad 8 g kwasowości. Umiejętny balans pomiędzy kwasowością a słodyczą. Na pierwszym planie mamy tu aromaty jabłka, cytrusów i pigwy, pojawia się też nieco gruszki, a całość spina przyjemnie szczypiąca w język, cytrusowa kwasowość.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Amelie

Amelie to winnica, która zadebiutowała winem z rocznika 2017, robiąc bardzo dobre wrażenie. Sama winiarnia mieści się w Radomyślu Wielkim (miasto położone tuż przy granicy województw podkarpackiego i małopolskiego), winnice natomiast (dwie  lokalizacje) – nieco dalej, w okolicach wsi Zdarzec.

Winnica

Winnica znajduje się w Zdziarcu nieopodal Radomyśla Wielkiego województwo Podkarpackie w otulinie mieszanych lasów, na ledwo zarysowanym wzniesieniu z wystawą południowo-wschodnią. Geograficznie to Płaskowyż Tarnowski liźnięty Kotliną Sandomierską.

Szczepy

Wiodące szczepy: johanniter, solaris i souvignier gris te odmiany mniej więcej w podobnych ilościach. Ale ze szczepów białych uprawia się tam również muscaris, riesling, chardonnay, hibernal, gewurztraminer. Z odmian czerwonych znajdziemy w winnicy Amelie: rondo, regent, cabernet cortis, cabernet cantor, pinot noir.

Historia

Amelie założyli w 2010 roku bracia: Grzegorz i Wojciech Pachołowie. Początkowo było to kilkadziesiąt krzaków. W 2015 posadzony pierwszy hektar, obecnie winorośl rośnie na powierzchni 6 hektarów w kilku lokalizacjach, czyniąc producenta jednym z większych w tym regionie.

Klimat/Gleba

Specyficzny, ciepły i wilgotny mikroklimat plus gleba piaszczysto-iglasta na podkładach glinowych o kwasowości pH 6,51 kreślą atrakcyjne terroir.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również