Godyla - Johanniter półwytrawny 2022
Godyla - Johanniter półwytrawny 2022

Godyla - Johanniter półwytrawny 2022

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Opolszczyzna
Szczep
Johanniter
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

59,99 zł

Opis

Wino o jasno słomkowej barwie.

Intensywnie owocowe, po zakręceniu kieliszkiem oferuje bukiecik kwiatów i garść zielonych owoców takich jak jabłka, cytryny czy agrest. W tle czeka spokojnie słodka nektarynka uwydatniona już w ustach. Posmak jest długi i przyjemny.

Łagodne i harmonijne wino, o trwałych aromatach.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również